Home / Aktualności / Moduły DDR5 z taktowaniem 6400MHz od Corsair jeszcze w tym roku

Moduły DDR5 z taktowaniem 6400MHz od Corsair jeszcze w tym roku

Ciężko powiedzieć czy pandemia miała jakikolwiek wpływ na przyspieszenie pojawienia się pamięci DDR5, aczkolwiek piąta wersja technologii DDR, pojawi się jeszcze w tym roku i Corsair jest kolejną marką, która nie chce być zostawiona w tyle.

Firma CORSAIR, znana jako producent wysokiej jakości produktów, opublikowała dzisiaj post na blogu, w którym przedstawia nadchodzące produkty firmy DDR5 oraz ich zalety. Na początek firma opublikowała dane o modułach DDR5, które działają z prędkością 6400 MHz, co zakłada się, że jest to prędkość modułów CORSAIR DDR5 w momencie ich przybycia. Przy takiej szybkości pamięć może osiągnąć przepustowość 51 GB / s, czyli prawie dwa razy więcej niż 26 GB / s, jakie osiąga pamięć DDR4-3200 MHz.

Kolejną kwestią, o której pisał CORSAIR, jest pojemność pojedynczego modułu DIMM. Dzięki DDR4 firma stworzyła moduły DIMM o maksymalnej pojemności 32 GB. Jednak dzięki DDR5 CORSAIR planuje czterokrotnie zwiększyć tę liczbę i zbudować pojedynczy DDR5 DIMM, który zaoferuje nawet 128 GB pamięci. Kolejnym ważnym punktem była moc wymagana do uruchomienia nowej technologii. Standard DDR4 wymagał 1,2 V do działania, podczas gdy specyfikacja JEDEC mówi, że DDR5 potrzebuje tylko 1,1 V. Spowoduje to mniejszą produkcję ciepła przez moduły pamięci.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.