Home / Aktualności / Mobilne debiuty – lista najnowszych procesorów Intela do komputerów mobilnych

Mobilne debiuty – lista najnowszych procesorów Intela do komputerów mobilnych

W sieci w dniu dzisiejszym pojawiła się lista najnowszych procesorów Intela do komputerów mobilnych, w której skład wchodzą zarówno ekonomiczne, jak i tomowe układy począwszy od serii Celeron po Core i7.

Rodzina mobilnych procesorów firmy Intel powiększyła się właśnie o 10 nowych jednostek, wśród których pojawił się stosunkowo tani dwurdzeniowy, niskonapięciowy model Celeron 2980U (1,6 GHz), dwurdzeniowe procesory z technologią HT z linii Core i5 (modele i5-4340M oraz i5-4310M), ich niskonapięciowi bracia (i5-4360U i i5-4310U), a także najwydajniejsze mobilne procesory z rodziny Core i7 (zarówno dwurdzeniowe, jak i czterordzeniowe).

To właśnie grupa procesorów z serii Core i7 stanowi najliczniejszą grupę opisywanych nowości, bowiem dokładnie 5 z 10 procesorów, które właśnie wkroczyły na rynek należą do tej linii. Jedyny z ww. układów model posiadający dwa rdzenie oraz wsparcie dla technologii Hyper-Threading nosi oznaczenie i7-4610M (3 GHz, 4 MB L3 cache).

Pozostali nowi członkowie mobilnej rodziny Intel Core i7 posiadają już cztery rdzenie, jednak dwaj z nich dysponują pamięcią cache L3 o wielkości 6 MB (i7-4860HQ oraz i7-4810MQ). Ostatnie dwie jednostki z opisywanej listy to już ”pełnowartościowi” przedstawiciele rodu i7 z 8 MB pamięci cache L3, czterema rdzeniami oraz wsparciem dla HT (obsługa do 8 wątków jednocześnie).

Naszym zdaniem to jednak modele Celeron 2980U (ze względu na atrakcyjną cenę) oraz Core i7-4810MQ (cena/wydajność) mają spore szanse stać się najpopularniejszymi na rynku układami mobilnymi z zamieszczonej w niniejszym newsie liście najnowszych, mobilnych procesorów firmy Intel.

 Lista mobilnych procesorow Intela 2014

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.