Home / Aktualności / MixRadio dla Nokia Lumia. Słuchaj, głosuj i dziel się muzyką

MixRadio dla Nokia Lumia. Słuchaj, głosuj i dziel się muzyką

Nokia MixRadio
MixRadio to nowy serwis uruchomiony dziś przez Nokię i dostępny w ponad 31 krajach w tym również i w Polsce.

Zbudowany na solidnym podłożu serwis muzyki przesyłanej strumieniowo, który został przejęty przez Nokię w 2011 roku, zawiera teraz funkcję 'Graj moje utwory’.

Funkcja ta to inteligentny algorytm uczący się naszych nawyków i preferencji muzycznych aby w rezultacie stworzyć idealną stację radiową dla każdego jej użytkownika.

MixRadio

Dostępny dla wszystkich posiadaczy smartfonów Nokia Lumia, znajdzie się także we wszystkich nowych smartfonach tej firmy produkowanych w przyszłości.

Aplikacja MixRadio wciąga swojego użytkownika w swojego rodzaju zabawę w której może on oddać głos za lub przeciw słuchanym utworom a co za tym idzie nauzyć aplikację swoi preferencji muzycznych. Co więcej oddaj ona także setki darmowych remixów do słuchania bez kruczków w postaci reklam, zapisów czy subskrypcji. Utwory te można zapisać aby móc ich słuchać bez potrzeby łączenia się z internetem lub zużywania cennych magabajtów danych z naszego abonamentu.

Chociaż na rynku jest konkurencja w postaci Spotify czy Rdio to za te serwisy w odróżnieniu od MiXRadio trzeba niestety płacić miesięczny abonament.

Na premierowym otwarciu serwisu muzycznego Nokii w Nowym Jorku, artysta i producent Nile Rodgers zapowiedział serię ekskluzywnych utworów dostępnych dla użytkowników MixRadio poprzez funkcję MixShare. Funkcja ta oferuje użytkownikom tego serwisu Nokii dzielenie się trzema pełnymi utworami ze swoimi znajomymi poprzez social media (Facebook, Twitter itp.) lub poprzez SMS (utwory można wtedy słuchać na www.mixrad.io,) zupełnie za darmo. Wspominana funkcja MixShare umożliwia także umożliwia tworzenie i współdzielenie list stacji radiowych.

Rodgers wspomniał także, że pomimo iż czasy się zmieniły to odkrywanie nowej muzyki za pomocą radia nie uległo zmianie. Choć jest ono teraz w postaci cyfrowej to działa to jeszcze bardziej na jego korzyść gdyż umożliwia dotarcie do jeszcze większej liczby odbiorców.

Aplikacja Nokia MixRadio można pobrać ze strony www.windowsphone.com/store