Home / Aktualności / gry / Mistrzostwa Świata World of Tanks “The Grand Finals 2016” – statystyki

Mistrzostwa Świata World of Tanks “The Grand Finals 2016” – statystyki

The Grand Finals 2016 artwork 01

Mistrzostwa Świata World of TanksThe Grand Finals 2016” przyciągnęły niesamowite rzesze fanów nie tylko tej popularnej gry, ale całego e-sportu, czego potwierdzeniem mają być statystyki udostępnione przez Wargaming.

  • Ilość widzów w hali Torwar – 18 500+ osób
  • Ilość widzów transmisji internetowych – 2 000 000+ osób
  • Średni czas oglądania przez jedną osobę – 51+ minut
  • Ilość widzów jednocześnie oglądających transmisje internetowe – 156 000+ osób
  • Łączna ilość godzin oglądanych przez widzów – 1 500 000 godzin, co daje ok. 170 lat

Pełne dane i inne, interesujące statystyki dostępne są na dołączonej infografice. Wzrost ilości widzów na żywo oraz podniesienie się czasu oglądania transmisji świadczy o tym, iż zawody stoją na coraz wyższym poziomie organizacyjnym oraz sportowym.

Podczas mistrzostw przygotowane zostało więcej ciekawych atrakcji dla publiczności wliczając w to strefę do grania na komputerach osobistych, strefę Playstation 4, strefę wirtualnej rzeczywistości, konkursy z cennymi nagrodami, dwa prawdziwe czołgi przed halą Torwar i inne usprawnienia.

Jeśli chodzi o poziom zawodów, najlepszym przykładem może być walka finałowa pomiędzy drużynami Na’Vi i Hellraisers o mistrzostwo, której dramatyzm i nieoczekiwane zwroty akcji sprawiły, że zapisze się na stałe w historii światowego eSportu.

Warto podkreślić, że wszyscy odwiedzający mistrzostwa na warszawskim Torwarze oraz oglądający transmisje internetowe przyszli dopingować drużyny ligi Wargaming.net, a same zawody dotyczyły jednego tytułu, popularnego w Polsce i na świecie, World of Tanks (a nie wielu gier, jak to ma miejsce w przypadku innych tego typu imprez).