Home / Aktualności / MirrorLink czyli połączenie Apple CarPlay i Android Auto w wykonaniu Volkswagena

MirrorLink czyli połączenie Apple CarPlay i Android Auto w wykonaniu Volkswagena

MirrorLink Vw
Pokazane przez Volkswagena na targach CES 2015 demonstracyjne wersje MirrorLink cbędące połączeniem systemów Apple CarPlay i Android Auto w jednym, stanowią ukierunkowanie się tej niemieckiej firmy jeśli chodzi o nowe, modularne systemy rozrywki w swoich samochodach.

System MirrorLink implementowany przez VW pozwala na integrację aplikacji ze smartfonów w samochodach, a wśród przetestowanych i zatwierdzonych urządzeń znalazły się Samsung, HTC, LG czy Sony, w związku z czym nie będziemy mieli z parowaniem czy używaniem smartfonów czy tabletów tych marek z naszym centrum rozrywki w autach VW.

System jaki Volkswagen będzie stosował w większości swoich pojazdów to 12,8 i 8 calowe urządzenia w centralnej części auta, oraz 12,3 calowe wyświetlające m.in. prędkościomierz czy obrotomierz w pojeździe, eliminując tym samym potrzebę używania tradycyjnych wskaźników.

Konsola centralna, według tego co zaprezentował VW posiada wibracje potwierdzające przez system przyjęcia danej komendy. Co więcej wygląd centralnego systemu MirrorLink oraz kolory podświetleń w aucie będą również mogły być regulowane przy pomocy aplikacji wyświetlanych w centralnej konsoli samochodu.

Jednak chyba najbardziej ciekawą funkcją MirrorLink jest obsługa gestów, która jest realizowana dzięki czterem kamerom umieszczonym wewnątrz pojazdu.

Mamy uczycie jakby Kinect wkraczał do motoryzacji, i niebawem również w aucie będziemy mogli grać w konsolowe tytuły gier. Póki co z zapewnień wynika, że cały ten system obsługiwać będzie jedynie gesty służące do wykorzystania funkcji MirrorLink. No cóż, na początek dobre i to.

MirrorLink Vw 01