Home / Aktualności / Minionki rozrabiają

Minionki rozrabiają

Nikogo nie trzeba było przekonywać do pierwszej części tego filmu (oryginalny tytuł to Despicable Me) gdzie największy złoczyńca na ziemi Gru próbował udowodnić swoją wyższość nad swoim konkurentem Vectorem kradnąc tytułowy księżyc. Do tego celu chciał użyć trzy dziewczynki z sierocińca, które sprawiły, że w drugiej części obudziły się w nim uczucia rodzicielskie.

Despicable Me 2 super tata

Margo, Edith oraz Agnes zawładnęły sercem Gru na tyle, że stał się on dla nich najwspanialszym ojcem na świecie np. gotując dżemy aby w ten sposób wesprzeć swoje pociechy. Aby życie największego przestępcy nie było zbyt usłane sielanką, zostaje on zmuszony przez ściśle tajne stowarzyszenie anty-złoczyńców do pomocy w złapaniu geniusza przestępczego świata.Despicable me 2 Lucy Wilde

Przestępca ten stał się w posiadaniu tajemniczego roztworu zmieniającego posłuszne żółte sługi Gru w okropne, fioletowe potwory. Agentem, a właściwie agentką wspomnianego stowarzyszenia, który werbuje byłego super przestępcę jest Lucy Wilde, z którą przyjdzie mu mimo powierzonego zadania rywalizować.

W drogę świeżo upieczonemu super tacie wchodzi właściciel restauracji w centrum handlowym zwany Eduardo Perez, którego podejrzewa o zmianę tożsamości kogoś kogo kiedyś znał a mianowicie El Macho.

Nie daje mu to na tyle spokoju, ponieważ El Macho zginął podczas wybuchu w wulkanie przywiązany do rekina. Już taki rozwój akcji przyprawia o śmiech do rozpuku nie tylko dzieci ale i dorosłych. Ken Daurio oraz Cinco Paul, scenarzyści do “Minionki rozrabiają” stworzyli historię która jest raczej pobieżna i kończy się niepowodzeniem.

Fakt ten jednak pozostaje jednak bez znaczenia, gdyż chodzi tu o dobrą zabawę przy ekranie a nie sensowny rozwój akcji przypominającej krzyżówkę Jamesa Bonda z Królikiem Bugsem (Bugs Bunny). Dlatego właśnie kontynuacja pierwszej części przypadnie raczej do gustu dzieciom. Dorośli zaczną się doszukiwać porównań oraz sensu przebiegu całej historii i prawdopodobnie nie można ich za to winić.

Despicable me tata księżniczka

Super przestępca stał się super tatą. Wszystkie zabawne perypetie mające na celu udowodnić jego przestępczą wyższość (np. śmiertelne pułapki czyhające na dziewczynki w domu Gru) zniknęły a zamian zostały zastąpione przez domowe obowiązki i jakby na siłę wplecione zabawne historie. Bez winy w tym przypadku nie pozostają reżyserowie, którzy na taką “rzeź” pozwolili. Nie chcemy przez to powiedzieć, że film jest zupełnie zły lecz raczej iż dużo stracił na oryginalności oraz na publice, której mógł się podobać.

A przecież można było powiązać życie super przestępcy z jego życiem rodzinnym, wpleść chociażby jego adoptowane córki w jakiś niecny plan. Film tym samym bardziej skierował się w stronę “Iniemamocni”, gdzie rodzinny aspekt przeważał nad dreszczykiem emocji. Nie ma co gdybać bo bajki są dla dzieci a nie dla dorosłych, przynajmniej ta jest.

Despicable me 2 sługusy
Część zabawy zniknęła ale na szczęście są zabawne, żółte sługusy Gru. Potrafią one rozbawić każdego i to się nie zmieniło nawet w tej części. Co więcej zyskały na ważności i to teraz one grają jedną z głównych ról, to na nich skupia się cała uwaga. I chociaż nie rozumiemy co mówią, jesteśmy pewni iż z dziećmi komunikują się doskonale.

Wracając do super przestępcy, przepraszam super taty to uwagę zwraca fakt odrzucania przez niego kobiet z pewnych względów. Tyczy się to szczególnie agentki Lucy, która w pewien sposób próbuje go do siebie przekonać. Może to mieć związek z matką Gru, która w pierwszej części jak mogliśmy zobaczyć zniechęcała go gdy był dzieckiem. No ale tego nie wiemy na pewno.

Gru i jego sługusySłowem podsumowania film jest ciekawy ale brakuje mi indywidualności, dreszczyku emocji który był nieodzownym elementem pierwszej części. Czarne charaktery zostały zbyt wybielone i niejako pasują “jeszcze” dla dziecięcego gustu i wyobraźni. Ciężko by było to powiedzieć o dorosłych. Mowa tu o El Macho czy charakterach tańczących do muzyki YMCA.


Gatunek: AnimacjaFamilijnyKomedia
Produkcja: USA
Premiera: 12 lipca 2013 (Polska) 20 czerwca 2013 (świat)
Reżyseria: Pierre Coffin, Chris Renaud
Scenariusz: Ken Daurio, Cinco Paul

Obsada filmu Minionki rozrabiają

Steve Carell   (głos Gru)

 

 

 

Miranda Cosgrove   (głos Margo)

 

Steve Coogan   (głos Silasa)

 

Kristen Wiig   (głos Lucy)

 

Russell Brand   (głos Dr Nefario)

 

Elsie Kate Fisher   (głos Agnes)

 

Benjamin Bratt   (głos Eduardo / El Macho)

 

Ken Jeong (głos Flojda)

 

Dana Gaier   (głos Edith)

 

 

Nikogo nie trzeba było przekonywać do pierwszej części tego filmu (oryginalny tytuł to Despicable Me) gdzie największy złoczyńca na ziemi Gru próbował udowodnić swoją wyższość nad swoim konkurentem Vectorem kradnąc tytułowy księżyc. Do tego celu chciał użyć trzy dziewczynki z sierocińca, które sprawiły, że w drugiej części obudziły się w nim uczucia rodzicielskie. Margo, Edith …

Ocena końcowa

Humor (dziecko)
Humor (dorosły)
Ocena ogólna

Dobry

Podsumowanie : Wyjątkowo śmieszny ale prawdopodobnie tylko dla dzieci. Dorośli znajdą w nim zupełnie inną ilość zabawnych sytuacji.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
73