Home / Aktualności / Minecraft’s Java i Bedrock Editions stają się jednością

Minecraft’s Java i Bedrock Editions stają się jednością

W przeszłości trzeba było wybierać między wersjami Minecraft Java i Bedrock ale wkrótce ma się to zmienić. Od kilku dni te dwie oddzielne edycje będą sprzedawane tylko jako pakiet, nazwany „Minecraft: Java & Bedrock Edition”. Oczywiście cena się nie zmieniła ale przynajmniej nie będziemy musieli (poza brakiem takiej możliwości) kupować tych wersji osobno.

Dla uproszczenia, nie oznacza to, że Java i Bedrock tracą swoją odrębną tożsamość – chociaż nie można ich kupić osobno, z pewnością można grać osobno. Obaj pojawią się w Minecraft Launcher i stamtąd będzie można wybrać wersję, którą chcemy uruchomić. Jest to prawdopodobnie jeden z głównych powodów, dla których Microsoft zmusił graczy Minecrafta do migracji kont Mojang do kont Microsoft jakiś czas temu.

Jeśli posiadamy w swojej bibliotece gier Minecraft Bedrock lub Java Edition, automatycznie otrzymamy drugą wersję za darmo. Odpowiednia wersja powinna wkrótce pojawić się w Minecraft Launcher, ale jeśli tak się nie stanie, należy nie panikować tylko skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Microsoft w celu uzyskania pomocy (i migracji konta, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.