Home / Aktualności / Militarny shooter Enlisted jest już dostępny za darmo

Militarny shooter Enlisted jest już dostępny za darmo

Gier wojennych było  już trochę i pewnie będzie jeszcze więcej. Niemniej jednak każda nowa wprowadza coś innego, coś świeżego co ma szansę przyciągnąć mniejszą lub większą rzeszę graczy. Tą drugą opcję zakłada Gaijin Entertainment i Darkflow Software, którzy ogłaszają, że nowy militarny shooter online, Enlisted, jest już dostępny dla wszystkich na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Gra zawiera kampanie Bitwa o Moskwę oraz Lądowanie w Normandii, które zostały znacząco ulepszone podczas zamkniętych beta testów. W przyszłości pojawią się regularne aktualizacje z nowymi kampaniami.

Enlisted to strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej, która wiernie oddaje charakter wielkich bitew piechoty ze wsparciem czołgów i samolotów. Twórcy gry poświęcili wiele uwagi autentyczności broni i sprzętu, a także ich historycznej „dostępności”. Na przykład, w kampanii Bitwa o Moskwę nie zobaczymy czołgu Tiger, ponieważ w roku 1941 nie był on jeszcze na wyposażeniu armii niemieckiej. Jednocześnie, w Enlisted dużo łatwiej można rozpocząć zabawę, niż w większości innych symulatorów. Gracz może szybko wskoczyć w sam środek akcji i spędza większość czasu faktycznie walcząc.

Każdy gracz dysponuje oddziałem składającym się z maksymalnie dziewięciu żołnierzy – jednym z nich gracz steruje bezpośrednio, pozostali wykonują rozkazy. W każdej chwili można swobodnie przełączać się pomiędzy aktywnymi żołnierzami, aby na bieżąco reagować na sytuacje na polu walki. Po śmierci, gracz może kontynuować walkę, przejmując kontrolę nad jednym z ocalałych członków oddziału. Pozwala to na natychmiastowy kontratak, bez konieczności czekania na respawn. Gdy cały oddział zostanie wyeliminowany, gracz kontynuuje walkę wcielając się w kolejną dostępną postać: może to być żołnierz piechoty należący do jednej z 12 dostępnych klas, załoga czołgu lub pilot samolotu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas jednej bitwy, gracz może zmierzyć się z różnymi zadaniami, takimi jak prowadzenie szarży w czołgu, udzielanie wsparcia jako oddział moździerzy, budowa stanowisk artyleryjskich jako inżynier, czyszczenie budynków przy pomocy miotaczy ognia czy ostrzał z góry z bombowca nurkującego. Enlisted posiada również bardziej tradycyjne tryby, w których każdy gracz kontroluje tylko jednego żołnierza.

Zaktualizowana wersja Enlisted zawiera nowe misje, bronie oraz ekwipunek, których nie można było zobaczyć podczas zamkniętych beta testów. Na przykład, nowa mapa Ufortyfikowany Dystrykt (Fortified District) w kampanii Bitwa o Moskwę to zamarznięte pole bitwy, gdzie strona atakująca przekracza rzekę, aby przeprowadzić szturm na potężną fortyfikację w dynamicznie zmieniających się warunkach pogodowych. System progresji w grze również został znacząco zmieniony, a głównym sposobem na zdobywanie nowych żołnierzy i sprzętu jest teraz Battle Pass.

Pierwszy sezon Battle Pass rozpoczął się 8 kwietnia i potrwa 75 dni. Do najciekawszych nagród należą rzadkie bronie kolekcjonerskie: karabiny Berdana nr 2 i Gewehr 1888, czy karabiny półautomatyczne Schmeisser MK36 III SMG i Springfield M1903 z urządzeniem Pedersen. Wiele nagród za Battle Pass jest dostępnych za darmo, jednak niektóre wymagają zakupu premium Battle Pass.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.