Home / Aktualności / Milionowy egzemplarz Porsche 911 w irlandzkim zielonym

Milionowy egzemplarz Porsche 911 w irlandzkim zielonym

Milionowy Porsche 911

Choć Porsche potrzebowało aż 54 lata aby wyprodukować milionowy egzemplarz kultowej 911, to osiągnięcie te jest milowym krokiem w dziejach firmy. Co więcej, z informacji opublikowanych przez firmę ze Stuttgartu wynika, że kilka lat temu gdy świętowała ona 50 rocznicę 911-tki, ponad 70 procent tych aut nadal jeździło po światowych drogach. Można więc śmiało powiedzieć, że niewielu innych producentów może poszczycić się czymś takim. Niemniej jednak największe osiągnięcia 911 świętuje w sporcie motorowym, gdzie ponad połowa startujących tam aut tego producenta zdobywa czołowe pozycje.

Sprzedaż aut marki Porsche nadal swoi na dosyć wysokim poziomie i w 2016 roku wyniosła dla wspomnianego modelu 32,365 sztuk w skali światowej. 

Wracając jednak do świętowania milionowego egzemplarza Porsche 911, Stuttgarcka firma postanowiła nie tylko pomalować auto na irlandzki zielony, ale również przed umieszczeniem go w Muzeum Porsche, zaserwowanie temu autu światowego tourne. Auto odwiedzi m.in. szkockie góry, legendarny tor Nürburgring, drogi w Stanach zjednoczonych (m.in. route 66) czy Chinach, a także w wielu innych znanych lokalizacjach.

A jak wam podoba się taka wersja kolorystyczna znanej 911-tki? Czy gdybyście mieli odpowiednio dużo pieniędzy skusilibyście się na nią, czy może odważylibyście się na inną odważną kolorystykę (lub też stylistykę)?

Źródło: Autoblog

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.