Home / Aktualności / Mikrowieże – 5 propozycji mikrusów z mocnym kopniakiem

Mikrowieże – 5 propozycji mikrusów z mocnym kopniakiem

polecane mikrowieze

Tym razem w tym dziale chcielibyśmy skierować waszą uwagę na mikrowieże, a dokładnie na ich pięć modeli, które pomimo małych wymiarów potrafią dostarczyć mocnego brzmienia. Prezentowane 5 zestawów dostępne jest w różnym przedziale cenowym. Czasami większa cena oznacza więcej funkcji, czasami tylko lepszą jakość. Niemniej jednak w każdym przypadku jesteśmy pewni, że w przypadku zakupu z każdej z nich będziecie zadowoleni. 

 

Pioneer X-PM12BT (cena ok. 720 zł)

Pierwsza z mikrowież, którą chcielibyśmy polecić to model X-PM12 marki Pioneer. Dzięki sporej jak na rozmiary samej wieży mocy 2 x 38 W wydobywającej się z głośników,  zestaw ten rozkręci każdą imprezę, a pasywny radiator umieszczony z boku głośników zapewni głęboki i dynamiczny bas. Na uwagę zasługują też czarne wykończenia z aluminiowymi dodatkami oraz delikatne srebrne akcenty.

System zapewnia ponadto wsparcie dla przenośnych pamięci USB oraz gniazdo wejściowe AUX-in dla innych urządzeń. Możemy także bezprzewodowo odtwarzać ulubione utwory przez Bluetooth ze smartfonów, tabletów czy komputerów. Ponadto odtworzymy za pomocą tej mikrowieży  płyty CD lub posłuchamy stacji radiiowych FM. Zewnętrzne urządzenie audio podłączymy m.in. przez gniazdo aux-in lub przenośną pamięć USB aby odtwarzać pliki MP3 i WMA.

W celu wyciśnięcia jeszcze więcej z tego zestawu, producent udostępnia darmową aplikację Wireless Streaming App (iOS/Android) aby zoptymalizować bezprzewodowe odtwarzanie korzystając z szeregu efektów.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Moc RMS (W) 2 x 38
Impedancja (Om) 6
Liczba kanałów 2
Złącza USB 1 x Audio Phones Out Antena FM
Pilot zdalnego sterowania Tak
Inne: Sleep Timer (z pilota) Funkcja Auto Power Off
Kolor Czarny
Wymiary Szer. x Wys. x Dł. (mm) 230 x 150 x 248 140 x 290 x 272
Waga (kg) 2.1

Blaupunkt MS40BT (cena ok. 500 zł)

blauktpunkt-ms40bt-mikrowieza

MS40BT czyli jeden z modeli mikrowież Blaukpunkta oferuje możliwość odtwarzania zarówno standardowych płyt Audio-CD, jak również plików MP3 dostępnych na nagrywanych nośnikach CD-R i CD-RW. 

MS40BT wyposażone jest tak jak pierwsza propozycja w moduł Bluetooth, dzięki któremu możliwe jest odtwarzanie plików muzycznych z mobilnych urządzeń takich jak smartfony, tablety czy inne kompatybilne przenośne źródła dźwięku, dzięki czemu możemy cieszyć się ulubioną muzyką z własnej biblioteki muzycznej. W przedniej części obudowy zlokalizowany jest port USB, do którego można podłączyć wszelkiego rodzaju pamięci typu „pendrive” i odtwarzać zamieszczony na nich materiał dźwiękowy.

Urządzenie posiada wbudowany tuner FM z cyfrową syntezą PLL i możliwością wprowadzenia do pamięci 50 ulubionych programów radiowych. Ta mikrowieża posiada również wbudowany, bardzo wydajny wzmacniacz generujący moc 2 x 50 Watt RMS, który w połączeniu z wysokiej jakości przetwornikami, zamkniętymi w obudowach typu bass refleks, zapewnia niesamowicie dynamiczny i krystalicznie czysty dźwięk. W celu dopasowania profilu brzmienia do rodzaju odsłuchiwanego materiału dostępny jest korektor z fabrycznymi ustawieniami typu POP, ROCK, JAZZ czy CLASSIC.

Wieża Blauktpunkt MS40BT sprzedawana jest z dwudrożnymi głośnikami zamkniętymi w drewnianej obudowie typu bass reflex oferującej głęboki, soczysty bas.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Typ Boombox
Moc (W): 2 x 50 W
Liczba głośników przednich 2
Odtwarzane formaty CD / CD-R(W) MP3
Radio FM
Łączność: Jack 3.5 mm USB Bluetooth Słuchawki
Pilot zdalnego sterowania Tak
Wymiary urządzenia głównego (szer x wys x gł.): 230 x 150 x 230 mm (jednostka główna) 140 x 300 x 210 mm (głośniki)

 

Philips MCM2350/12 (cena ok. 460 zł) 

Philips MCM2350 12Znakomity sprzęt z postaci mikrowieży Philips MCM2350/12, który zdolny jest dobrze nagłośnić sporej wielkości pokój to nasza trzecia propozycja. Zestaw głośnikowy z systemem Bass Reflex emituje niskie tony o większej głębi niż kompaktowy system głośnikowy. Zestaw ten różni się od systemu kompaktowego tubą basową akustycznie zharmonizowaną z głośnikiem niskotonowym, co pozwala uniknąć obcinania niskich dźwięków. Efekt to głębszy regulowany bas i mniejsze zniekształcenia.

Funkcja cyfrowej korekcji dźwięku oferuje wybór wstępnie zaprogramowanych ustawień korektora — zrównoważone, wyraziste, mocne, ciepłe, czyste — pozwalających na zoptymalizowanie zakresów częstotliwości dla różnych stylów muzycznych.

System Philipsa oferuje odtwarzanie płyt MP3-CD, CD i CD-R/RW a ponadto łatwe odtwarzanie muzyki w formacie MP3 przez złącze USB Direct.

Niemniej jednak niektórzy za wadę mogą zaliczyć brak RDS-u czy mało czytelny pilot, aczkolwiek za ok. 460 zł można na to chyba przymknąć oko.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Typ Miniwieża
Moc (W): 70
Liczba głośników przednich 2
Odtwarzane formaty MP3 CD
Radio FM Pamięć na 20 stacji
Łączność: USB Jack 3.5 mm
Funkcje specjalne: Digital Sound Control Budzik CD Budzik radio Budzik USB Timer Sleep
Inne: Bass System Reflex

 

Pioneer X-CM35 (cena ok. 750 zł)

Pioneer X-CM35

Mikrosystem HiFi X-CM35 dostępny aż w siedmiu ekscytujących kolorach to propozycja nr. 4 w naszym zestawieniu.

Do dostępnego gniazda USB można podłączyć zarówno iPoda/iPhone’a lub iPada, a także odtwarzać pliki MP3 i WMA, które też moga być czytane z napędu CD, który obsługuje także samodzielnie utworzone dyski CD-R/RW. Tunerowi UKW/MW oferuje możliwość zapisu 40 stacji, niemniej jednak kosztem jakości i stylizacji bez RDS-u.

Ten wszechstronny system HiFi bez problemu odbiera muzykę przez Bluetooth ze smartfonów, tabletów i komputerów, a także pozwala na nieskomplikowane połączenie za pośrednictwem standardu NFC (Near Field Communication). Za pomocą bezpłatnej aplikacji Pioneer Wireless Streaming samodzielnie stworzysz własne efekty dźwiękowe.

Obecność wysokiej jakości głośników z bass reflexem i moca 70W powinny zapewnić wysoką jakość brzmienia. 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Typ Miniwieża
Moc (W): 30
Liczba głośników przednich 2
Odtwarzane formaty CD CD-R USB MP3
Radio Tak FM
Łączność: USB Bluetooth
Stacja dokująca Tak
Zgodność iPhone iPad iPod
Funkcje specjalne: Timer
Pilot zdalnego sterowania Tak
Timer ON / OFF Tak

Sony CMT-SBT20B (cena ok. 485 zł)

Sony CMT-SBT20B

Piąta propozycja, CMT-SBT20 od Sony to klasyczna trójelementowa konstrukcja, która doskonale wygląda oraz brzmi w każdym pomieszczeniu mimo dosyć małej bo 12W mocy.

Zestaw ten oferuje połączenie jednym dotknięciem dzięki funkcji NFC umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie przez Bluetooth, a ponadto poradzi sobie bez problemu z odczytem muzyki z płyt CD, radia FM (tym razem z RDS) i urządzeń USB.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.