Home / Aktualności / Miegakure ciekawa platformówka w 4 wymiarach

Miegakure ciekawa platformówka w 4 wymiarach

Miegakure czyli tylko z pozoru typowa platformówka, to gra w której nasza postać może poruszać się w czterech wymiarach. Patrząc na statyczne zdjęcia nie sposób tego dostrzec ale z pomocą przyjdzie zamieszczony poniżej zwiastun oraz wyjaśnienia twórców ze studia Mtb Design Works. Drugi z poniższych filmów języku angielskim wyjaśnia zasadę opisaną poniżej w bardziej obrazowy sposób.

W grach 2D postać może poruszać się tylko w lewo / prawo oraz ewentualnie skakać w górę lub dół. W grach 3D generowanych komputerowo, postać ta może się przemieszczać w górę / dół, prawo / lewo oraz do przodu / tyłu.

Patrząc na to wszystko z punktu widzenia komputera, który grafikę 2D przedstawia za pomocą dwóch liczb, 3D trzech można dojść do konkluzji, że grafika 4D to czterech liczb. Choć dla nas wydaje się to niemożliwe, dla komputerów (oraz n. konsoli PS4) nie stanowiło problemu aby wygenerować czwarty wymiar. Tak właśnie powstała ta gra, która pierwotnie była platformówką 2D, przekształconą przez maszynę na 4D.

Producent gry Miegakure nie podaje na razie żadnego terminu wydania tej gry, lecz w związku, że informacja o niej pojawiła się na blogu PlayStation można się domyślać iż zostanie wydana na tą właśnie platformę. Ze swojej strony domniemamy, że również i PC otrzyma do niej dostęp w późniejszym czasie. Czyżby więc szykował nam się hit? To bardzo prawdopodobne.

Miegakure 02
Miegakure