Home / Telefonia mobilna / Microsoft wycofuje smartfony Lumia ze swojego sklepu internetowego

Microsoft wycofuje smartfony Lumia ze swojego sklepu internetowego

microsoft-lumia-logo

Urządzenia spod znaku Lumia przez długi czas były kojarzone z Microsoftem, chociażby z uwagi, że jeszcze do niedawna ta firma posiadała do niej prawa. Wydający się zmierzać w dobrym kierunku system Windows 10 Mobile został pogrzebany przez słabe działania marketingowe oraz brak wiary w sukces ze strony giganta z Redmond. Wydaje się, że teraz gdy Nokia ponownie wytwarza swoje smartfony Lumia, Microsoftowi naprawdę nie zależy aby nawet nie tyle promować Lumię, co własny system, sprzedaż 900 smartfonów dla Policji z Hamburga o wartości 100 tys. Euro, nie zmienia obrazu rozpaczy.

Microsoft Lumia 950 01Podczas gdy na brytyjskim rynku dostępne są jeszcze HP Elite x3 (cena ok. 690 funtów) oraz Acer Liquid Jade Primo (cena ok. 210 funtów), tak na rodzimym rynku tylko kilku operatorów w tym Plus oferuje jeszcze Lumię 650 i 950, poza NJU Mobile. Ten ostatni ma chyba najbogatszą ofertę jeśli chodzi o ten system operacyjny bowiem znajdziemy tutaj Lumię 520 (koszt 397 zł), Lumię 532 (cena ok. 342 zł), jak również modele 635, 735, poza rodzynkiem innego producenta KRUGER&MATZ SOUL 2 KM0415 wycenionym na 433 zł. Pewne zapasy wydają się też mieć takie sieciówki jak Media Markt, aczkolwiek i w tym przypadku nie wiemy jak dużo sztuk danego modelu pozostało na magazynach.

KRUGER&MATZ SOUL 2 KM0415

Jeśli z jakiś względów jesteście fanami telefonów z systemem Windows, to radzimy nabycie urządzenia z tym OS-em póki jest jeszcze w sprzedaży. Ostatnie działania Microsoftu wskazują na powolne “wykańczanie” tego mobilnego systemu operacyjnego.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.