Home / Aktualności / Microsoft wstrzymuje produkcję Xbox One S i Xbox One X

Microsoft wstrzymuje produkcję Xbox One S i Xbox One X

Musimy przyznać, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały na ewentualność pojawienia się nieco mniej wydajnej wersji konsoli Xbox series S. Pisaliśmy o tym już jakiś czas temu. Teraz jednak Microsoft oficjalnie ogłosił, że wstrzymał produkcję Xbox One S i Xbox One X, konsol obecnej generacji, które są obecnie sprzedawane pod marką Xbox. Ten ruch nadchodzi w ramach przygotowań do wydania „Holiday 2020” Xbox Series X i (prawdopodobnie?) Xbox Series S. Pozwoli to partnerom handlowym przeanalizować dostępne zapasy i zwolnić miejsce przed zbliżającą się premierą konsol.

Tym posunięciem Microsoft prawie potwierdza, że ​​firma wypuści tańszą i mniej wydajną konsolę obok Xbox Series X. Microsoft podejrzewa, że nowa, najpotężniejsza konsola z ceną ok. 2500 zł może nie znaleźć odpowiedniej liczby nabywców, szczególnie, że Sony też jest gotowe do debiutu PS5. Seria S nowego Xboxa może zainteresować bardziej świadomych budżetu konsumentów. Jeśli mielibyśmy przy tej okazji obstawiać cenę nieco mniej wydajnej konsoli nowej generacji od Microsoftu, byłaby to suma 1500 – 1800 zł. 

A jakie jest wasze zdanie na temat zaprzestania produkcji Xboxa S i X? Czy czekacie na nową generację czy może na obniżkę cen obecnej? 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.