Home / Aktualności / Microsoft wprowadza wsparcie klawiatury i myszki nawiązując współpracę z Razerem

Microsoft wprowadza wsparcie klawiatury i myszki nawiązując współpracę z Razerem

Dla jednych wyrównanie szans w grach w wieloosobowych grach wieloplatformowych, dla drugich zabijanie tradycyjnej konsoli jaką znamy. Bez względu na to kto ma (lub będzie miał) rację, nawiązanie współpracy Microsoftu i Razera w postaci wsparcia myszki i klawiatury w Xbox One, stało się faktem.

Równość między Xbox One i PC już doprowadziła do dobrych rzeczy. Weźmy dla przykładu Forza Horizon 4 poprzez Xbox Games Pass, w którą można zacząć na jednej platformie, a skończyć na drugiej. Przepaść między tradycyjnymi kontrolerami konsoli a myszą i klawiaturą często była wykorzystywana do usprawiedliwiania braku obsługi wielu platform, wprowadzenie obsługi tych peryferiów dla konsoli, odejmuje jedną składową z równania lepszego doznania podczas grania.

Podczas gdy takie tytuły jak Fortnite, Warframe, Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder i X-Morph Defence otrzymają wsparcie jeszcze w tym miesiącu, tak Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface i Wargroove dołączą do puli w najbliższym czasie. 

Nie jest zaskoczeniem, że Microsoft sprzedaje jakieś oficjalne urządzenia peryferyjne, tak samo jak to, że nawiązano współpracę właśnie z firmą Razer, marką kojarzącą się z profesjonalnym graniem. Pierwsze wyniki współpracy jak się dowiadujemy zostaną zaprezentowane na CES w styczniu. Gracze Xbox nie powinni się jednak martwić, ponieważ nie będą oni ograniczeni tylko do oficjalnej myszy i klawiatury Xbox One.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.