Home / Aktualności / Microsoft Surface Pro. Obniżka cen niezbyt popularnego tabletu

Microsoft Surface Pro. Obniżka cen niezbyt popularnego tabletu

Microsoft Surface Pro
Microsoft Surface Pro nie jest zbyt popularnym produktem giganta (czy można jeszcze tak powiedzieć?) z Redmond. Ciężko jest stwierdzić czy przyczyną jest użyty w nim system operacyjny Windows 8 Pro czy marketing firmy.

Jest to szczególnie przykre bo Surface Pro ma dosyć dobrą specyfikację. Obniżki cen miały miejsce w przypadku tego tabletu już po jego premierze, gdy jego producent zauważył słabszą niż się spodziewano sprzedaż tego urządzenia.

Jak się jednak okazuje Surface Pro musi nadal znacznie zalegać w magazynach bowiem Microsoft zdecydował się ponownie obniżyć cenę swojego produktu na 500 dolarów. Wspominana obniżka dotyczy 128 GB modelu co wydaje się bardzo atrakcyjną ofertą. O ile nie przeszkadza wam sam system operacyjny i to co sobą oferuje wam wystarcza, teraz jest dobry czas aby nabyć ten tablet.

Microsoft Surface Pro

Dla przypomnienia tablet ten posiada 10,6 calowy ekran ClearType HD oferujący rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, procesor Intel Core i5 trzeciej generacji, grafikę Intel HD 4000, 4GB pamięci RAM, oraz wspominany 128 GB dysk SSD. Także widzicie, że pod względem specyfikacji nie można się w zasadzie do niczego przyczepić.

Systemem, który kieruje tabletem Surface Pro jest Windows 8 Pro a sam tablet korzysta z 42 Wh baterii. Bateria ta jednak nie oferuje aż tak dobrych czasów pracy w porównaniu z Surface Pro 2 z powodu użytego w tym tablecie procesora Haswell.

Pomimo tych kilku niedociągnięć uważamy ten tablet za dosyć dobry. Mając na uwadze obecną obniżkę cen staje się on jeszcze bardziej atrakcyjnym produktem. A co wy myślicie o obecnym posunięciu Microsoftu? Czy jest one w stanie przekonać was do zakupu Surface Pro?

Źródło: PhoneArena