Office 2019

Pomimo wielu darmowych alternatyw, Microsoft i jego pakiet biurowy Office ma się dobrze. Najlepszym tego przykładem będzie Office 2019, który gigant z Redmond ma zaprezentować w drugiej połowie przyszłego roku. Wśród bazowego pakietu znajdzie się oczywiście Word, Excel i Powerpoint. Do pełni szczęścia producent dorzuci jeszcze Skype dla firm oraz Microsoft Exchange.

Mając na uwadze, że nie każdy użytkownik jest gotowy do przejścia na platformę chmury (na której Office 2019 będzie również się opierał), MS oferować będzie ją w drugiej wersji, mniej na niej skoncentrowanej.

Wśród ciekawych nowości pakietu Office znalazły się formuły i wykresy Excela, funkcje „atramentu” (ink) wykorzystywane przez stylusy np. w tabletach Surface, jak również ciekawe i ulepszone animacje i prezentacje, w tym te dla PowerPointa. Wychodząc po raz kolejny na przeciw użytkownikom biznesowy, Microsoft skupił się ze swoim pakietem na zarządzaniu IT, użyteczności, implementacji narzędzi głosowych czy bezpieczeństwu.

Chociaż poinformowano o wielu nowościach Office 2019, to z pewnością nie wyczerpano tego tematu w całości. Microsoft ma podać więcej szczegółów w przeciągu kilku następnych miesięcy, zaś chętni przetestowania nadchodzącego pakietu biurowego otrzymają swoją szansę kilka tygodni przed premierą tj. w okolicach wspomnianej połowy przyszłego roku.