Home / Aktualności / Microsoft potwierdza tańszą alternatywę w powiększaniu przestrzeni dyskowej w nowych konsolach

Microsoft potwierdza tańszą alternatywę w powiększaniu przestrzeni dyskowej w nowych konsolach

Firma Microsoft potwierdziła, że jej nadchodzące konsole nowej generacji otrzymają możliwość powiększania przestrzeni dyskowej nie tylko poprzez dedykowane produkty Seagate zgodne ze specjalnym portem nowych konsol. Dotychczas mówiło się o tym, że dla osób którym seryjna pojemność dysków SSD konsol Xbox Series X oraz Series S nie będzie wystarczała, to będą one musiały wyposażyć się w specjalne moduły marki Seagate, które instalowane będą w dedykowany im port z tyłu konsol.

Dziś gigant z Redmond potwierdził, że będzie można oficjalnie zwiększyć przestrzeń na dane poprzez podłączenie pamięci Flash USB lub dysków zewnętrznych (np. SSD) z portem USB. Niemniej aby skorzystać z tej możliwości potrzebne będzie spełnienie dwóch wymagań, a mianowicie standardu USB, z którym dany dysk musi być zgodny (co na mniej z USB 3.0), a także musi oferować nie mniej niż 128 GB pojemności.

Przynajmniej w tej materii na chwilę obecną przyszli posiadacze konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S są o krok przed fanami PlayStation 5. Zastanawiające w tym momencie jest to, czy SONY także udostępni podobne rozwiązanie dla użytkowników PS5-tek?

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.