Home / Aktualności / Microsoft po cichu wycofuje 12 miesięczną subskrypcję Xbox Live

Microsoft po cichu wycofuje 12 miesięczną subskrypcję Xbox Live

W ubiegłym roku Microsoft rozpoczął sprzedaż Xbox Live z Xbox Game Pass, która oferuje dostęp do ponad 100 gier konsolowych i komputerowych, w formie Xbox Game Pass Ultimate, która kosztuje 54,99 zł miesięcznie.

Teraz jednak po cichu przestał sprzedawać 12-miesięczne subskrypcje Xbox Live Gold, podsycając spekulacje, że ta długo działająca usługa może zostać zmieniona lub wycofana, aby zbiegła się z premierą Xbox Series X w tym sezonie świątecznym.

Po tym jak coraz większa ilość użytkowników zaczęła komentować takie posunięcie, uzyskaliśmy takie wytłumaczenie:

„Zdecydowaliśmy się usunąć 12-miesięczną subskrypcję Xbox Live Gold SKU ze sklepu internetowego Microsoft, aczkolwiek klienci mogą nadal wykupić miesięczną lub trzymiesięczną subskrypcję Xbox Live Gold online za pośrednictwem sklepu Microsoft Store”.

Na chwilę obecną jedynie Microsoft pozbył się 12 miesięcznej subskrypcji, która pozostaje respektowana i sprzedawana za pośrednictwem innych sklepów. Niemniej jednak nie wiadomo jak długo. 

Jak wiemy, do grania w gry Xbox w trybie sieciowym (multiplayer) wymagane jest konto Xbox Live Gold. Oferuje także członkom od dwóch do czterech bezpłatnych gier każdego miesiąca oraz rabaty do 50% na produkty Xbox One w sklepie Microsoft Store dzięki Games with Gold.

W pierwszym kwartale tego roku liczba posiadaczy Game Passa przekroczyła 10 milionów, zaś tych posiadających Xbox Live wyniosła 90 milionów. We wrześniu zaś Microsoft planuje uruchomienie usługi przesyłania gier za pośrednictwem chmury – Project Cloud. Niedługo po tym powinniśmy zobaczyć nowe konsole Xbox serii X (oraz serii S jeśli pogłoski się potwierdzą). Niebawem bo 23 lipca ma mieć miejsce showcase gier Xbox series X. Czy wszystko układa się wam w całość tak jak nam?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.