Home / Aktualności / Microsoft Paint przenosi się do sklepu ale nie zniknie całkowicie

Microsoft Paint przenosi się do sklepu ale nie zniknie całkowicie

Zapewne każdy z was w pewnym etapie swojego życia zetknął się z programem graficznym Paint, czy to na drodze swojej kariery zawodowej, czy po prostu z przyjemności / konieczności. Choć na rynku nie zawsze był duży wybór jeśli chodzi o oprogramowanie graficzne, to Paint zdobył serca użytkowników swoją prostotą. Najprawdopodobniej dlatego przy próbie „pozbycia” się go kilka lat temu przez Microsoft, szerokim echem odbił się sprzeciw osób lubujących się właśnie w tym programie.

Teraz Microsoft wypowiedział się w kwestii przyszłości Painta mówiąc, że nie zniknie on z naszego życia a jedynie zmieni miejsce zamieszkania. Nowym domem ma być sklep Microsoftu, który zapewnić mu ma częstsze aktualizacje niż te, które miał dotychczas w postaci featured updates serwowane przy okazji innych z Windows 10.

Microsoft spodziewał się, że Paint 3D zastąpi czcigodny MS Paint, ale temu nie udało się znaleźć popularności, jaką cieszył się jego poprzednik. Paint będzie teraz dostępny bezpłatnie w sklepie Microsoft Store. Choć większość z nas już go ma, to zapewne nowe instalatory „dziesiątki” już nie będą go posiadały, więc dobrze jest wiedzieć gdzie szukać naszego wiernego towarzysza. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.