Home / Oprogramowanie / Microsoft Office 2016 – nowy pakiet biurowy już dostępny

Microsoft Office 2016 – nowy pakiet biurowy już dostępny

Office 2016

Zgodnie z obietnicą Microsoft zaprezentował dziś swój najnowszy pakiet biurowy tj. Office 2016. Pomimo podobieństw do swojego poprzednika, pakiet ten wprowadza wiele nowych funkcji, w tym pojedynczy zakup zarówno dla PC jak i Mac, dzięki czemu nie musimy płacić dwa razy, jeśli korzystamy z tych dwóch platform.

Niektóre ze wspomnianych funkcji Office 2016 to pisanie w czasie rzeczywistym w Wordzie, współdzielenie czy integracja ze Skype, dzięki której skomunikujemy się z współautorem projektu czy dokumentu znacznie szybciej.

Pisanie w czasie rzeczywistym to naprawdę kluczowa funkcja w nowym pakiecie Microsoftu bowiem dzięki niej jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić wszelkie zmiany wprowadzane przez współautorów. Grupy Office 365 z kolei umożliwiają tworzenie publicznych lub prywatnych zespołów, które w projekcie nad którym pracują współdzielić będą skrzynkę pocztową, kalendarz, miejsce w chmurze czy notatniki OneNote. 

Natomiast z plannerem Office 365 uda nam się wspomnianą pracę grupową lepiej zorganizować dzięki tworzeniu planów, przydzielaniu zadań czy też ustalaniu terminów zakończenia projektu.

Wspominając o Office 2016, nie sposób pominąć  Outlook 2016, oferujący inteligentną skrzynkę, błyskawiczne wyszukiwanie, usuwanie wiadomości o niskiej ważności automatycznie oraz w końcu trzymanie załączników w chmurze, co ułatwi ich zarządzanie i synchronizację. Co więcej, wspomnianymi powyżej grupami można zarządzać dzięki aplikacji “Outlook Groups” dostępnej na iOS, Android oraz Windows Phone.

Ciekawą funkcją okazać się może “Tell Me” czyli pomocnik nowego Office, który pomoże nam znaleźć szykaną funkcję tego pakietu czy też komendę, a narzędzie “inteligentne wyszukiwanie” podrzuci nam pomocne informacje znalezione w sieci.

Podczas gdy aktualizacja OneDrive w Office 2016 przyniesie takie korzyści jak lepsza synchronizacja, przeglądarkę plików czy kontrolę IT i narzędzia developerskie, to będzie ona dostępna nieco później, lecz nadal w tym miesiącu. Funkcja chmury stanowiąca kluczowy trzon nowego pakietu biurowego Microsoftu zasila ostatnio używane dokumenty, dzięki czemu można do nich powrócić w mgnieniu oka, w miejsu gdzie się je zostawiło.

Korzystając z Office 2016 Public Preview, można wypróbować wszystkie wymienione funkcje nowego Office przed zakupem pełnej wersji.