Home / Aktualności / Microsoft odsłania kolejne karty prezentując Xbox Series S

Microsoft odsłania kolejne karty prezentując Xbox Series S

Firma Microsoft postanowiła zaatakować rynek konsol, a przede wszystkim uderzyć w Sony ich własna bronią, której Japończycy użyli w 1995 roku na targach E3 prezentując PlayStation pierwszej generacji. Wówczas sławne 299 dolarów otworzyło i zarazem zamknęło zapowiedź nowego gracza na rynku, co było swoistym gwoździem do trumny produktów Segi.

Tym razem to Microsoft używa klasycznego zwrotu 299 dolarów, co z pewnością przyniesie mu sporą rzeszę zwolenników. Niestety nie ma róży bez kolców i taka cena w obecnych czasach wymaga pewnych kompromisów, ale zanim przejdziemy do nich zacznijmy od tego co się nie zmieni względem Xbox Series X. Nadal sercem nowej konsoli giganta z Redmond będzie 7-nm jednostka AMD (Zen 2 8C/16T) oraz układ graficzny oparty o najnowszą architekturę RDNA 2 z obsługą Ray Tracing-u.

Niestety tutaj zaczynają się już „pierwsze schody”, którymi jest ogólna wydajność graficzna serii S. Otóż względem serii X będzie ona aż około 3-krotnie niższa, wynosząc zaledwie lub aż 4 teraflopy. Wspomniane w poprzednim zdaniu aż, odnosić się będzie oczywiście w stosunku do Xbox One S, którego wydajność na tym polu wynosi skromne 1,31 teraflopa. Konsola posiadać ma około dwukrotnie mniejszy dysk SSD, o 6 GB mniej pamięci oraz pozbawiona zostanie napędu Blu-ray, a więc gdy na konsolę będziemy mogli kupować tylko w wersji cyfrowej (szczegóły w tabelce poniżej).

Jak zapewnia producent Xbox Series S ma być najmniejszym w historii Xbox-em, co z pewnością pozwoli większej liczbie użytkowników na bezproblemową jej instalację koło telewizora, co przy znacznie większym Xbox Series X czy PlayStation 5, będzie nie lada udogodnieniem.

Nowa S-ka ma być [przede wszystkim skierowana do osób, które nie posiadają lub/i nie planują zmiany telewizora na model 4K, bowiem skierowana ma być ona do użytkowników ekranów o rozdzielczości 1440p.

Jak możecie zobaczyć na jednym z poniższych zdjęć rynkowy debiut Xbox Series S, a zapewne także i wersji X przypaść ma na 10 listopada 2020, a więc nieco za ponad dwa miesiące.

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.