Home / Aktualności / Microsoft Notepad doczeka się pierwszej od dekady aktualizacji!

Microsoft Notepad doczeka się pierwszej od dekady aktualizacji!

Microsoft Notepad podstawowy edytor tekstu giganta z Redmond już wkrótce doczeka się pierwszej od dekady aktualizacji. Zmiany w aplikacji Notepad zostaną wprowadzone wraz z nadchodzącą aktualizacją dla systemu Windows 10, która nosi roboczą nazwę Redstone 5.

Pierwszą z ważniejszych zmian ma być poprawa wydajności samej aplikacji, która pozwolić ma na bardziej komfortową pracę z dużymi plikami tekstowymi. Ponadto zostanie wzbogacony pasek zadań, który otrzyma nowe funkcjonalności. Od teraz będzie można zwiększać i zmniejszać rozmiar tekstu, lecz tylko w formie zmiany jego wyświetlania, a nie samego rozmiaru czcionki. Operacja ta będzie odbywała się poprzez naciśnięcie klawisza CTRL oraz kręcenia rolką na myszce.

Kolejną zmianą będzie dodanie wsparcia dla rozszerzeń *nix oraz zakończenia linii Mac. Ostatnim udogodnieniem, które zagości w Microsoft Notepad będzie możliwość usunięcia ostatniego słowa, a nie znaku poprzez naciśnięcie kombinacji klawiszy CTRL + Backspace.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.