Home / Telefonia mobilna / Microsoft Lumia – Nokia znika ze smartfonów Lumia

Microsoft Lumia – Nokia znika ze smartfonów Lumia

Microsoft Lumia 2
Nokia znika ze smartfonów Lumia – ta wiadomość jest już oficjalna, i potwierdzona przez wiele źródeł na całym świecie.

To o czym się spekulowało od dłuższego czasu oraz to, że większość z nas nie dopuszczała jej do siebie, stanie się niebawem rzeczywistością.

Microsoft nie zabije całkowicie Lumii, a jedynie ją sobie przywłaszczy lub jak kto woli wykorzysta. I nie ma się tu czemu dziwić po tym jak gigant z Redmond nabył fińską firmę Nokia, a dokładnie jej oddział zajmujący się smartfonami i ogólnie telefonią.

Niebawem zatem Microsoft wykorzysta nazwę Microsoft Lumia na stronach internetowych, materiałach promocyjnych oraz co najważniejsze na sprzedawanych smartfonach. Smartfony Nokia Lumia pozostaną jeszcze trochę w sprzedaży, dopóki nie wyczerpią się ich zapasy.

Pomimo wszystko, wbrew obawom co niektórych osób, wsparcie dla Lumii sygnowanych logiem Nokia nie zostanie wstrzymane. Mamy tu na myśli zarówno naprawy jak również aktualizacje.

Wierni fani Nokii, w tym i nasza redakcja ze smutkiem patrzy w przyszłość tej firmy, która co by nie było, była pionierem telefonii komórkowej w wielu miejscach na świecie. Co więcej dla wielu z nas Nokia była pierwszym telefonem jaki posiadaliśmy.

Chcielibyśmy dowiedzieć się co wy sądzicie o “dobiciu” Nokii, która tak skutecznie wypromowała system Windows Phone. Czy macie jakiś sentyment do tej marki, a może także posiadacie produkty tej fińskiej marki? Czekamy na wasze komentarze.