Home / Aktualności / Microsoft HoloLens – czyli nokaut Google Glass

Microsoft HoloLens – czyli nokaut Google Glass

Microsoft HoloLens
Zdaniem wielu osób w tym ekspertów Microsoft HoloLens kadzie na opatki to co reprezentuje sobą Google Glass. Teraz poza datą oczekujemy ceny, która jeśli będzie niższa niż 1500 dolarów powinna załatwić całą sprawę.

Inżynierowie z Microsoftu za pomocą HoloLens umożliwili projekcje hologramów na zasadzie Augumented Reality (AR). Całość jak widzicie na powyższym zdjęciu jest serwowana w postaci nieco futurystycznych okularów, których nie powstydziłby się doktorek z Powrotu do Przyszłości.

Nosząc owe okulary można widzieć otaczający nas świat w przeciwieństwie do Oculus Rift. Co więcej HoloLens oferują niemalżenieograniczone możliwości jak chociażby grę w Minecrafta wykorzystując nasz cały pokój jako jego świat.

Także jak można było podejrzewać, Microsoft zaprezentował ich użycie podczas rozmów Skype czy demonstracji pomocy naprawy hydraulicznej na odległość, poza szeregiem innych ciekawych funkcji jakie HoloLens będą w stanie dostarczyć.

Bazujące na Windows Holographics, nowym API dla Sztucznej Rzeczywistości (AR) okulary, będą wykorzystywane także w Windows 10 oraz co może najbardziej zaskakujące, nie potrzebuje ani komputera ani smartfonu do funkcjonowania. Dzieje się tak dlatego, że jest to osobne urządzenie z miniaturowym komputerem w tym własnym procesorem, układem graficznym czy pamięcią i jednostką holograficzną.

Tak więc Microsoft, nie zepsuj tak dobrego projektu jak zrobiło to Google. Dobra cena to podstawa, bez tego nawet największe pomysły nie wypalają. Wypbraźcie sobie najnowszy Iphone w cenie okularów Google Glass. Czy nadal byłby on tak popularny?