Home / Oprogramowanie / Microsoft atakuje nielegalne gry – Windows 10 zapobiega ich uruchomieniu

Microsoft atakuje nielegalne gry – Windows 10 zapobiega ich uruchomieniu

Windows 10 pirackie gry

Jak się dowiedzieliśmy od serwisu WinBeta, Microsoft w swoim najnowszym systemie Windows 10 zastosował specjalne zabezpieczenie mające na celu zabezpieczenie uruchamiania nielegalnego oprogramowania, w tym gier, co jest zaznaczone w umowie licencyjnej EULA.

Windows 10 sprawdza gry oraz podzespoły komputera pod względem oryginalności i jeśli wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości, nie uruchomi danej gry lub też nie użyje danego podzespołu. Jak wiemy, wiele osób korzysta oprogramowania, głównie ze względu na wysokie ceny oprogramowania, takie posunięcie zatem byłoby dla nich kłopotliwe i mogło by odsunąć je od instalacji Windows 10.

Na chwilę obecną nie wiemy czy Microsoft będzie raportował informacje o nielegalnie zdobytym oprogramowaniu do władz gdyż firma nie wypowiedziała się jeszcze na ten temat. Nie wiemy także co jeszcze będzie sprawdzane pod względem oryginalności.

AKTUALIZACJA: Choć nie potwierdzone przez Microsoft co do interpretowania tego wspisu w EULA, wygląda na to, że cała blokada nielegalnego oprogramowania tyczy się wyłącznie do Sklepu Windows (Windows Store), Xbox Live, kafelków itp. Tak więc jest szansa, że MS nie będzie blokował np. każdej gry, którą zakwalifikowałby jako nielegalną.