Home / Aktualności / Metro Exodus pojawi się dopiero w 2019

Metro Exodus pojawi się dopiero w 2019

Twórcy gry Metro Exodus, Deep Silver oraz 4A Games przynieśli dziś oczekującym na kolejną część apokaliptycznego tytułu graczom niezbyt dobrą wiadomość. W opublikowanej wiadomości można przeczytać, że pomimo szybkiego rozwoju produkcji tej gry, studiu nie uda się ukończyć gry w tym roku (miała się ona ukazać na jesień 2018) i najprawdopodobniej pojawi się ona na rynku w pierwszym kwartale 2019. Deep Silver i 4A Games chcą jak najlepiej dopracować swoją grę i dostarczyć graczom jak najlepszych doznań. Tak tłumaczone jest opóźnienie poza zrozumieniem rozczarowania oczekujących na możliwość zagrania jeszcze w tym roku. Twórcy jednak podkreślają, że dłuższe oczekiwanie zostanie zrekompensowane znacznie lepszą rozgrywką niż ta, która była by zaoferowana gdyby Exodus pojawił się na jesieni jak planowano. 

W Metro Exodus gracze wcielą się Artyoma, który poprowadzi grupę spartańskich komandosów przez nieprzyjazne terytoria posta-apokaliptycznej Rosji w poszukiwaniu ocalałych terenów z zielenią i życiem. Te ostatnie z pewnością będzie ukazane okazale z uwagi na ostatnio zapowiedzianą współpracę między studiami a Nvidią. Współpraca ma zaowocować zastosowaniem w grze technologii ray tracingu w czasie rzeczywistym. Próbkę tego będzie można podziwiać na tegorocznym E3, na którym obiecano pokazać nieco rozgrywki z gry.

Tym samym nie pozostaje nam nic innego jak czekań najpierw na odrobinę pokazu rozgrywki z gry, a następnie na na samą grę na początku przyszłego roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.