Home / Aktualności / Kirk Hammet z zespołu Metallica. Koniec wymówek związanych z nowym albumem.
Metallica

Kirk Hammet z zespołu Metallica. Koniec wymówek związanych z nowym albumem.

Metallica: Kirk Hammett z pianistą Lang LangiemGitarzysta jednego z najpopularniejszych zespołów metalowych wszechczasów Metallica, przyznał się iż jego zespół wyczerpał już wszelkie możliwe wymówki dlaczego nie zaczął prac nad nowym albumem.

Zapowiedział zarazem, że wraz z kolegami z grupy prace nad nowym albumem zaczną się w studio w przeciągu kilku tygodni. Ostatni album zespołu Metallica zatytułowany “‘Death Magnetic” został wydany prawie sześć lat temu bo w 2008 roku. Efektem współpracy z Lu Reedem był natomiast album “Lulu”, który pojawił się w 2011 lecz nie można go zakwalifikować w pełni jako samodzielny album zespołu.

Metallica przez ostatnie 5 lat jeździła przeważnie na swoje koncerty w różnych częściach świata, co po części tłumaczy brak albumu w tym czasie. Lecz należy zadać sobie pytanie czy fani woleli by kompromis mniejszej ilości występów połączony z nowym albumem czy kompletny brak nowej płyty jak to miało miejsce.

Hammett przyznał się także, że jego zespół nie ma jakichkolwiek problemów z pomysłami na nowe płyty, także ta kwestia nie stanowiłaby żadnej nowej wymówki co do opóźnień prac nad nowym albumem zespołu.

W wysiadzie dla amerykańskiego Bilboard, Kirk zaznaczył, że pojawienie się w studio i zaczęcie prac stanowi dla członków zespołu priorytet numer 1. Zespół nie ukrywał emocji z tym związanych gdyż sam już widocznie zmęczony jest nieustannym przeciąganiem prac w nieskończoność.

“Dużo się słyszy o zepołach spędzających niesamowite ilości czasu w studio, lecz nie wydających nowych płyt. Tak nie jest z Metallicą. Z nami problem jest zupełnie inny. Metallica ma za dużo nowych idei odnoścnie utworów na nowe albumy. James Hetfield ma ich 800, a ja jakieś 400. W takiej ilości sami widzicie, że ciężko coś z tego wybrać.” dodał Hammett.

Metallica ma pojawić się na rozdaniu nagród Grammy 26 stycznia, występując z pianistą muzyki klasycznej Lang Lang. James Hammet jednak zaznaczył, że zespół nie zamierza naświetlić samego Langa lecz również pokazać swoje ciężkie brzmienia. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Hetfield uważa, że Lang jest wyśmienitym pianistą, że w pewnym momencie widownia zobaczy go machającego i grającego z nim solówki na gitarze. Nie da się przez to ukryć szacunku dla tego pianisty jakim James go darzy. A wydawać by się mogło, że jest odwrotnie mając na uwadze dorobek zespołu Metallica.