Home / Muzyka / Metal / Metal Hammer Festival 2017 – kultowy brytyjski zespół Paradise Lost również na scenie

Metal Hammer Festival 2017 – kultowy brytyjski zespół Paradise Lost również na scenie

Metal Hammer Festival Paradise Lost

Mamy dziś dla was dobrą wiadomość odnośnie obecności kultowego brytyjskiego zespółu Paradise Lost podczas tegorocznego Metal Hammer Festival. Wcześniej swój udział w imprezie potwierdzili także Marilyn Manson oraz projekt Zeal & Ardor. Metal Hammer Festival 2017 odbędzie się już 21 lipca w katowickim Spodku. 

Brytyjska formacja Paradise Lost, która prawie 30 lat temu wyznaczyła w metalowej muzyce nową jakość, jest pionierem metalu gotyckiego i death metalu. Praktycznie przez cały ten okres działała ona w tym samym składzie czyli z Nickiem Holmesem – vwokal, Gregiem Mackintoshem -gitara, Aaronem Aedim – gitara, Stevem Edmondsonem – bas. Wyjątkiem jest jedynie perkusista, którym obecnie jest Waltteri Väyrynen.

Jeśli chodzi o ostatni dorobek tej grupy, to w czerwcu 2015 roku premierę miał ostatni, czternasty studyjny album zatytułowany “The Plague Within”. Na albumie, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów i wszystkich mediów, znalazł się powrót formacji do korzeni, któa tym samym udowadnia, że mimo długiej przerwy nadal liczy się na scenie heavy metalowej.

Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów na Metal Hammer Festival 2017, to wykorzystajcie to, że nadal są one w sprzedaży.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.