Home / Aktualności / Mercusys MU6H – dwupasmowa, budżetowa bezprzewodowa karta sieciowa USB

Mercusys MU6H – dwupasmowa, budżetowa bezprzewodowa karta sieciowa USB

Stworzona przez TP-Link budżetowa marka Mercusys poszerzyła właśnie swoje portfolio kart sieciowych o urządzenie MU6H w standardzie AC650, które gwarantuje prosty i szybki sposób na bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Mercusys MU6H to dwupasmowa, bezprzewodowa karta sieciowa WiFi dużego zasięgu. Ten model to idealne rozwiązanie dla użytkowników, potrzebujących niedrogiego, ale niezawodnego połączenia WiFi. Dzięki interfejsowi USB znakomicie sprawdzi się w pracy zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach, pozwalając na modernizację komputera poprzez doposażenie go w szybki moduł WiFi w standardzie 802.11ac (WiFi 5).

Mercusys MU6H oferuje prędkości do 443 Mb/s w mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz, dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas streamingu wideo Full HD czy innych multimediów w wysokiej jakości. Natomiast obsługa pasma 2.4Ghz o prędkościach do 200Mb/s zapewnia pełną kompatybilność karty również ze starszymi punktami dostępowymi WiFi, nie obsługującymi częstotliwości 5GHz. Łączna prędkość to więc 643 Mb/s.

Karta sieciowa wyposażona jest w zaawansowaną konstrukcyjnie wielokierunkową antenę o zysku 5 dBi, która zapewnia osiąganie wysokich prędkości, zasięgu i stabilności transmisji nawet na dużych odległościach. Świetnie radzi sobie z odbieraniem sygnału routera nawet na dużych odległościach dzięki bardzo precyzyjnej transmisji kierunkowej. Dzięki możliwości regulacji antena może być bezpiecznie i funkcjonalnie ustawiona w zależności od potrzeb i miejsca, w którym jest używana.

Intuicyjny interfejs oraz wbudowany sterownik sprawiają, że konfiguracja i instalacja karty Mercusys MU6H jest bardzo prosta i trwa zaledwie kilka minut. Żadne dodatkowe narzędzia nie są potrzebne – wystarczy podłączyć kartę do komputera i skonfigurować sieć, stosując się do poleceń na ekranie.

Karta sieciowa Mercusys MU6H jest kompatybilna zarówno z systemami Windows 10 jak i starszymi Windows 8.1/8/7 czy nawet XP.

Urządzenie jest objęte dwuletnią gwarancją, zaś jego cena wynosi około 40zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.