Home / Aktualności / Measy U4A oraz U4C – moc komputera w donglu z HDMI

Measy U4A oraz U4C – moc komputera w donglu z HDMI

Przystawki Smart TV zamieniają telewizory w multimedialne centra rozrywki, służące do nauki czy zabawy. Doskonałym przykładem mogą być multimedialne dongle Measy U4A oraz U4C korzystający ze złącza HDMI, który wyposażony jest w najnowszy system operacyjny Android KitKat 4.4.2 z dostępem do aplikacji i gier w sklepie Google Play.

Measy U4A

Measy U4A dongle 02Wszystkie oferowane w Google Play gry i programy mogą być wyświetlone również na dużym ekranie. Stwarza to nowe możliwości oglądania bajek w serwisach VOD oraz korzystania z ulubionych aplikacji bez konieczności podłączania laptopa czy komputera do naszego telewizora.

Sklep Google Play ma w swojej ofercie również programy, gry i zabawy edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych.

Dzięki aplikacji Polskie Bajki, dziecko może obejrzeć wieczorynkę o dowolnej porze. Measy U4A jest dosyć mocno skoncentrowany na najmłodszych adeptach technologii dzięki oferowaniu treści zamieszczone na portalu YouTube i w serwisach VOD, takich jak np. ipla.

Najmłodsi mogą także poznawać świat dzięki aplikacji Baby’s First Moo, odkrywającej tajniki zwyczajów zwierząt, miejscach w których żyją i odgłosach jakie wydają.

Dla nieco starszych dzieci, można znaleźć programy Zabawy dla maluchów i Kids Puzzle: Vehicles, gdzie zadaniem gracza jest uzupełnienie brakujących elementów otoczenia.

Najmłodsi mogą również rozwijać umiejętności muzyczne. Wystarczy zainstalować program Ksylofon, który przekształci telewizor w cymbałki. W ofercie Google Play znajdują się również kolorowanki, interaktywne bajki, dostosowane do wieku kursy języków obcych i programy do nauki liczenia. Co ważne, większość aplikacji jest darmowa.


Measy U4C

Measy U4C dongle 02Podobnym, lecz nieco bardziej rozbudowanym urządzeniem jest inny multimedialny dongle Measy U4C. Posiadający kamerę i mikrofon U4C, można wykorzystać np. do kontaktu z rodziną czy znajomymi przez komunikator Skype.

Rejestrator dźwięku przydatny będzie także w grach interaktywnych. Wartą polecenia jest np. aplikacja Talking Tom Cat 2, gdzie główny bohater – kot – w zabawny sposób powtarza słowa wypowiadane przez użytkownika. Gwarantuje to zabawę dla całej rodziny.

Measy U4A to wydatek ok. 275 zł, a za Measy U4C kosztuje ok. 310 zł. Oba urządzenia objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.


Dla łatwiejszej obsługi serwisów na ekranie telewizora, firma Measy przygotowała dodatkowe akcesoria, podłączane za pomocą USB lub przez Bluetooth. Są wśród nich Measy RC11 i Measy RC12, łączące funkcje myszki, klawiatury i pilota.