Home / Aktualności / Measy B4A, B4A Pro oraz B4S czyli trzy odtwarzacze multimedialne z 4K i 3D

Measy B4A, B4A Pro oraz B4S czyli trzy odtwarzacze multimedialne z 4K i 3D

Measy B4A
Measy B4A i B4A Pro to wszechstronne urządzenia stworzone do odtwarzania najbardziej wymagających multimediów, w tym filmów w rozdzielczości 4K.

Zaprezentowane obok modelu B4S, odtwarzacze wspierają możliwość odtwarzania filmów 3D Blu-ray w formatach MKV i TS, a także odczytują obrazy zakodowane w ISO. Producent wyposay te urządzenia czterordzeniowy procesor Amlogic s802, taktowany zegarem 2GHz i ośmiordzeniowy procesor graficzny Mali 450 600 MHz.

Measy B4S i B4A Pro z kolei cechuje wspiercie standardu kompresji H.265 (nazywany również MPEG-H Part 2) obsługującego rozdzielczość do 7680 x 4320.

W stosunku do swojego poprzednika (H.264), pliki zakodowane w H.256 zajmują dwukrotnie mniej miejsca na dysku. Pozwala on na komfortowe odtwarzanie multimediów, nawet jeśli korzystamy z wolnego łącza internetowego.

Wszystkie trzy odtwarzacze pracują na Androidzie 4.4 KitKat. Ponadto, posiadają preinstalowaną aplikację XBMC, która została stworzona do prostej i wydajnej obsługi multimediów.

Liczne wtyczki pozwalają m. in. na automatyczne dopasowywanie napisów do filmu i bezpośrednie połączenie z serwisami filmowymi. Warto dodać, że XBMC może być obsługiwane za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu.