Home / Aktualności / McLaren P1 GTR – superauto za jedyne 2 miliony

McLaren P1 GTR – superauto za jedyne 2 miliony

McLaren P1 GTR

McLaren P1 GTR czyli jedno z superaut jakie zadebiutuj już niebawem zadebiutuje przed tłumami w Genewie.

Tenieco bardziej zmodyfikowane w stosunku do standardowego P1 auto, posiada zmodyfikowany układ napędowy, który umożliwił podniesienie mocy do 789 jeśli chodzi o silnik benzynowy i 97 KM dostępne z silnika elektrycznego. Jak można łatwo obliczyć łączna moc McLaren P1 GTR wynosi 986 koni mechanicznych.

Niepotrzebne elementy auta zostały również usunięte przez producenta, pozostawiając jedynie to co niezbędne do wyścigów torowych. I tak w wersji GTR pojawiły się bardzo lekkie szyby, pokrywa silnika czy sam dach auta, a fotel pasażera wśród innych uprzyjemniaczy jazdy, znalazły się na śmietniku.

W wyglądzie McLarena P1 GTR znalazł się także skromny spojler tylny, który dodaje autu 660 kg i jeszcze bardziej przykleja je do nawierzchni przy prędkościach powyżej 240 km/h.

Jednak nie powinniście się zbytnio ekscytować, gdyż McLaren P1 GTR będzie dostępny tylko dla obecnych posiadaczy P1, którzy mają wolne ponad 10 milionów złotych.

Dla tych z was, którzy zaczęli by dopiero teraz przygodę z McLarenem oznaczałoby to nic innego jak kupno modelu P1 a następnie wersji GTR. A może by tak zorganizować zrzutkę? Co o tym sądzicie?

McLaren P1 GTR 01
McLaren P1 GTR 05
McLaren P1 GTR 06  McLaren P1 GTR 04
McLaren P1 GTR 03
McLaren P1 GTR 02