Home / Aktualności / Matrix Resurrections – czwarta odsłona serii jeszcze w tym roku

Matrix Resurrections – czwarta odsłona serii jeszcze w tym roku

O czwartej części przełomowego Matrixa słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Seria z Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss podbiła serca widzów na całym świecie w związku z czym oczywistym była jej kontynuacja i teraz jesteśmy bliżej premiery niż kiedykolwiek. Znane duo ponownie wciela się w Neo i Trinity co można zauważyć w zwiastunie Matrix Resurrections, który otwiera Thomas Anderson, znany również jako Neo, odwiedzający terapeutę granego przez Neila Patricka Harrisa. „Wybraniec” wspomina, że ​​miał sny, które „nie były tylko snami” i pyta, czy jest szalony. Neo pozornie nie pamięta swojej przeszłości, ale może do niego wracać w tych „snach”.

Jak można zauważyć w zwiastunie, nie tylko sam Neo ma problemy z pamięcią bowiem i Trinity również wydaje się go nie pamiętać ale mają wrażenie, że spotkali się wcześniej.

Pomijając fascynujące fabuły, zwiastun imponuje niesamowitymi sekwencjami akcji, których oczekujemy od serii. Pierwszy film z serii, który miał swoją premierę w 1999 roku, spopularyzował efekt „bullet time”, który od tego czasu wykorzystano w niezliczonych innych filmach i grach wideo. Efektów specjalnych z pewnością nie zabraknie w czwartej części, choć z drugiej strony przydałoby się coś nowego na miarę rewolucji z oryginału.

Matrix Resurrections trafi do kin 22 grudnia 2021 roku. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.