Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie wodne / MasterLiquid Maker 9 – ciekawe kompaktowe chłodzenie wodne Cooler Master

MasterLiquid Maker 9 – ciekawe kompaktowe chłodzenie wodne Cooler Master

MasterLiquid Maker 9MasterLiquid Maker 9 to produkt Cooler Mastera należący do grupy kompaktowego chłodzenia CPU typu all-in-one. Wyposażone jest one w radiator, zintegrowaną z nim pompę, dwa wentylatory 92 mm i płytkę do zamontowania urządzenia bezpośrednio na procesorze.

Dla sporej części użytkowników PC chłodzenie wodne kojarzyły się zawsze z olbrzymimi urządzeniami, które zajmują wiele miejsca i są przeznaczone dla najbardziej pojemnych obudów. Połączenie radiatora z pompą pozwoliło zredukować rozmiary MasterLiquid Maker 92, dzięki czemu urządzenie to nie zajmuje tyle przestrzeni i zmieści się nawet w mniejszych obudowach.

Nowe chłodzenie od Cooler Master można zamontować na procesorze zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej: wystarczy obrócić MasterLiquid, by zrobić dodatkowe miejsce dla innych podzespołów.

Gdy chłodzenie znajdzie się w pozycji pionowej, wentylatory chłodzą nie tylko procesor i płytę główną, ale także znajdujące się pobliżu podzespoły. Z kolei po ustawieniu w poziomie cooler powinien zapewnić przepływ powietrza przez całą obudowę. 

Łatwy montaż

Sama instalacja coolera Cooler Master ma odbywać się bezproblemowo, tak jak ma to miejsce w przypadku chłodzenia powietrzem. Na dodatek dzięki modularnemu okablowaniem łatwiej będzie utrzymać porządek we wnętrzu obudowy.

Urządzenie trafi do sprzedaży w naszym kraju już wkrótce.

Specyfkacja MasterLiquid Maker 9:

– Kompatybilność: Intel® LGA, gniazda 2011-v3/ 2011/ 1151/ 1150/ 1155/ 1156

– Zasilanie: SATA oraz 4-pin

– Materiał z jakiego wykonana radiator: aluminium

– Wymiary:

* W pionie: 99,9 x 81,6 x 167,5 mm

* W poziomie: 99,9 x 142 x 118,8 mm

– Wentylatory:

* Dwa wentylatory 92 mm

* Przepływ powietrza: 49.7 CFM (max)

* Ciśnienie: 6.4 mmH2O (max)

* Głośność: 30 dBA(max)

– Pompa:

* Głośność:  <12 dBA(max)

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.