Home / Aktualności / Masa niespodzianek i nostalgii od Wargaming z okazji Prima aprilis

Masa niespodzianek i nostalgii od Wargaming z okazji Prima aprilis

Z okazji 1 kwietnia firma Wargaming przygotowała ciekawe wydarzenia w swoich grach. Poczujesz nostalgię i przeniesiesz się w kosmos, aby spojrzeć na wszystko z zupełnie innej perspektywy.

Otóż w grze World of Tanks będzie można przenieść się do 2011 roku dzięki World of Tanks Classic i sprawdzić jeszcze raz jak wyglądała aktualizacja 0.7.0! Od dziś do 3 kwietnia będziesz mógł zagrać w klasyczne World of Tanks i przekonać się czy rzeczywiście kiedyś było lepiej oraz doświadczyć odrobiny historii gier komputerowych. Po World of Tanks Classic można oczekiwać następujących możliwości:

  • 3 kultowe nacje – Z.S.R.R., Niemcy i USA oraz legendarny, mityczny Typ 59!
  • Klasyczna rozgrywka: Nie ma szóstego zmysłu, artyleria nie ogłusza, a lekkie czołgi dopiero co weszły do gry.
  • „Oldskulowa” fizyka: Zawiśnij na moście czy kamieniu, a czołgi nie jadą w dół zbocza. Dodatkowo są niewywracalne, nie odrywają się od podłoża, a zniszczonych jednostek nie da się przesunąć.
  • Czat publiczny: rozmawiaj z kolegami z drużyny i pozdrawiaj przeciwników na publicznym, wspólnym czacie.

Podczas tego wydarzenia cała ekonomia będzie uproszczona, aby gracze mogli szybko osiągnąć najpotężniejsze czołgi. Każdy z graczy dostanie wolne doświadczenie, złoto i kredyty do tego trybu. Za udział otrzymamy wyjątkową inskrypcję i emblemat nawiązującą do korzeni World of Tanks. Oczywiście ten tryb będzie na specjalnym, oddzielnym serwerze i unikatowym kliencie gry, co oznacza, że gracze chcący grać we współczesną wersję gry będą mieli taką możliwość.

Z kolei w World of Tanks Mercenaries wraca specjalny czołg M24 Lunar, aby zabrać graczy do bitew 7 na 7 w warunkach ograniczonej grawitacji. Każdy gracz otrzyma wspomniany czołg oraz miejsce garażowe na czas wydarzenia. Podczas bitew na kosmicznych mapach (Księżyc i Mars) możliwy jest respawn po zniszczeniu czołgu. Aby zagrać w tryb kosmiczny należy go wybrać spośród innych trybów w menu. Gracze, którym ten czołg przypadnie szczególnie do gustu i chcieliby jeździć nim przez cały rok, będą mogli kupić maszynę w sklepie premium.

To jednak nie wszystko bowiem w World of Tanks Blitz pojawi się wyzwanie Sentinel. które jest nowością dla mobilnych czołgistów. Jak sama nazwa wskazuje wygrać można australijski czołg AC IV Sentinel. Od 11 do 18 kwietnia gracze będą rywalizować, zdobywać trofea i przechodzić kolejne etapy wyzwania, na którego końcu czeka wspomniany czołg. Po drodze gracze będą mogli otrzymać specjalne i unikatowe przedmioty, które na obecną chwilę są niespodzianką.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.