Home / Aktualności / Marki AOC oraz PHILIPS liderami sprzedaży monitorów LCD!

Marki AOC oraz PHILIPS liderami sprzedaży monitorów LCD!

Z danych firmy Context wynika, że co czwarty monitor sprzedany w IV kwartale 2017 r. w Polsce był opatrzony logo AOC lub PHILIPS. Oznacza to, że obie marki łącznie nadal zajmują pozycję lidera na naszym rynku. Wzrost sprzedaży monitorów w Polsce ogółem wyniósł 2,4 proc., a sprzedaż monitorów PHILIPS w ostatnim kwartale 2017 r. wzrosła o 11 proc. względem analogicznego okresu w 2016 r.

W IV kwartale 2017 r. sprzedaż monitorów w Europie powiększyła się tylko o 4,1 proc. względem analogicznego okresu w 2016 r. Jest to najmniejszy wzrost od ośmiu ostatnich kwartałów. Sprzedaż monitorów obu ww. marek wzrosła natomiast o 5,2 proc.

AOC oraz MMD (licencjonobiorca marki PHILIPS) osiągnęły razem w IV kwartale 2017 r. 14,9 proc. udziału w europejskim rynku monitorów, co jest niewielkim wzrostem względem IV kwartału 2016 r. Marka AOC zwiększyła swój udział o 10,9 proc. i wykazała wzrost sprzedaży na poziomie 15,4 proc. Jest to najlepszy wynik w historii marki i zarazem prawie czterokrotnie większa wartość niż trend całego europejskiego rynku monitorów.

Włożyliśmy cały nasz wysiłek, aby monitory AOC oraz PHILIPS były jeszcze ładniejsze, bardziej ergonomiczne, przyjazne środowisku, bogate w funkcje oraz oferowały najlepszą jakość obrazu. Satysfakcjonujące wzrosty pokazują, że nasz wysiłek się opłacił. Szczególnie marka AOC umocniła swoją obecność na rynku. – komentuje Stefan Sommer, dyrektor ds. marketingu i zarządzania biznesem AOC i MMD w Europie –

W Europie Zachodniej AOC oraz MMD utrzymały trzecią pozycję w sprzedaży monitorów w IV kwartale 2017 r., ze wzrostem o 14 proc. względem IV kwartału 2016 r. Największy wkład miała w to marka AOC z 24 proc. wzrostem sprzedaży. Udział obu marek w rynku wzrósł w przeciągu roku o 8,2 proc.
W Europie Środkowo-Wschodniej wzrost sprzedaży monitorów był najniższy od ośmiu kwartałów i wyniósł jedynie 1 proc. Pomimo tego obu markom udało się utrzymać pozycję lidera z udziałem w rynku przekraczającym 20 proc.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.