Home / Konsole / Małe zyski na konsoli Nintendo Switch powodują wysokie ceny gier i akcesoriów

Małe zyski na konsoli Nintendo Switch powodują wysokie ceny gier i akcesoriów

nintendo-switch-joy-con-fix

Najnowsze odkrycia japońskiej firmy analitycznej Fomalhaut Techno Solutions wskazują, że Nintendo generuje naprawdę małe zyski na swojej konsoli Switch. Jakie oraz co one w praktyce oznaczają, o tym poniżej.

W związku z tym, że japoński producent nie wytwarza głównych podzespołów samodzielnie, w tym ekranu, czy procesora, koszt Switcha drastycznie rośnie. Łączny koszt wyprodukowania konsoli to ok. 257 dolarów, w czym zawiera się koszt 167 dolarów powodowany ceną ekranu, procesora i stacji dokującej. Do tego należy doliczyć po 45 dolarów za jeden Joy-con. 

Powyższe kalkulacje częściowo tłumaczą wysoką, bo wynoszącą 300 dolarów cenę Nintendo Switch. W końcu firma musi generować jakieś zyski. Aby te były wystarczająco wysokie, wszelkie akcesoria oraz gry muszą również kosztować odpowiednio dużo.

Sytuacja ta przypomina tą, przez którą przechodziło Sony z PS4, na której ten japoński producent, również początkowo zarabiał krocie. Sytuacja jak wiemy znacznie się poprawiła gdy Sony zainwestowało w marketing (tudzież poparty lepszą niż w przypadku konsoli Xbox One specyfikacją).

Z pewnością taki stan rzeczy nie jest żadnym wytłumaczeniem, jako że niektórzy producenci inwestują we własne technologie (weźmy np. Samsunga, który poza kupowaniem procesora Snapdragon od Qualcomma, produkuje własnego Exynosa). Miejmy nadzieję, że Nintendo w przyszłości również się na to zdecyduje, co teoretycznie powinno zmniejszyć koszty wytwarzania ich produktów, a w rezultacie większe zyski dla firmy (i może niższą cenę samego

Źródło: Informacja własna

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.