Home / Aktualności / Filmy / Majowe kinowe premiery filmowe

Majowe kinowe premiery filmowe

sala kinowa

Majowe kinowe premiery filmowe to zestawienie najciekawszych naszym zdaniem produkcji, które pojawią się w tym miesiącu i które byłoby grzechem nie obejrzeć.

Zapewne zastanowicie się czy jest tylko pięć filmów, które trafi na kinowe ekrany w maju. Nie, jest ich znacznie więcej, jednak gdybyście zobaczyli o czym opowiadają, a przynajmniej niektóre z nich, to zgodzilibyście się z naszą selekcją. Warto czasami pójść na jakość a nie ilość.

 

Tini: Nowe życie Violetty – premiera: 4 maja

Tini Nowe życie Violetty

Rozpoczynamy nasze zestawieniem produkcją nastawiającą się bardziej na myślenie, a to z uwagi na to, że scenariusz filmu, odzwierciedlając wątki z poza ekranowego życia Tini, opowiada o tym, jak bohaterka opuszcza swój świat i samotnie wyrusza po nieznane dotąd doświadczenia.

W filmie imponuje ilość wydarzeń podczas jednego lata oraz to w jaki sposób zarówno Violetta jak i artystka zostały przez nie odmienione.

 

Angry Birds Film – premiera: 5 maja

Angry Birds

Wściekłe ptaki po opanowaniu komputerów, tabletów, smartfonów i lokalnych sklepów z gadżetami trafiają w końcu na wielki ekran. Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty oraz złośliwe zielone świnki. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb.

Zarówno najmłodsi jak i trochę starsi z pewnością powinni ten film obejrzeć, chociażby z uwagi na dosyć pokaźną dawkę humoru.

 

 

X-Men: Apocalypse – premiera: 18 maja

X-Men Apocalypse

Apocalypse to najnowsza część opowieści ze świata Marvel, która przedstawia pierwszego i najpotężniejszego mutanta z uniwersum X-Men, którego od początków cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, stając się nieśmiertelnym i niepokonanym.

Gdy mutant budzi się do życia po wielu tysiącach lat, decyduje się podbić świat i gromadzi w tym celu wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto (Michael Fassbender). Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek.

 

Alicja po drugiej stronie lustra – premiera: 25 maja

Alicja po drugiej stronie lustra

Kolejna opowieść o magicznym świecie Alicji, która przechodząc przez lustro wkracza w bajkowy, aczkolwiek bardzo niebezpieczny świat mający wiele swoich problemów. 

Pomimo faktu, że tą ekranizację Alicji w Krainie Carów nie reżyseruje Tim Buton, to jednak znajome postacie wystarczająco to rekompensują. Naszym zdaniem po raz kolejny na filmie nie skorzystają wyłącznie dzieci, ale również rodzice. Wśród wspomnianej obsady nie zabrakło Johnnego Deppa, Anne Hathaway czy  polskiego akcentu Mia Wasikowskiej.

 

Warcraft: Początek – premiera: 25 maja

Warcraft Poczatek

Epicka opowieść fantasy oparta na popularnej grze studia Blizzard Entertainment – “World of Warcraft”. Akcja filmu jest pełna magii i mitologii, a przede wszystkim efektów specjalnych i rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez ludzi jak również przedstawicieli orków, elfów i innych magicznych stworzeń.

Fabuła filmu opowiada o wydarzeniach rozgrywających się na rok przed początkiem akcji gry i jest pokazana z punktu widzenia zarówno Przymierza jak i Hordy. Pomimo, że część postaci wygląda jak ze Shreka, nie zalecalibyśmy zabieranie najmłodszych do kina na tą właśnie produkcję.