Home / Konsole / Majowa aktualizacja dla Xbox One – co przyniesie tym razem?

Majowa aktualizacja dla Xbox One – co przyniesie tym razem?

Xbox One konsola

Majowa aktualizacja dla Xbox One, która jak się dowiedzieliśmy doda kilka ciekawych funkcji do konsoli Microsoft następnej generacji, będzie tym samym z bardziej znaczących.

Konsola Xbox One otrzyma funkcję rozszerzenia zestawu urządzeń, z które będzie mogłą się bezprzewodowo połączyć. Ważne, aby wspomnieć, że ta konsola oferuje już wsparcie dla nadchodzącego systemu Microsoftu Windows 10.

Czego wszystkim posiadaczom Xboxa One brakowało to zdolność do przesyłania do konsoli treści multimedialnych z systemu Android i smartfonów Windows Phone. Microsoft postarał się więc o wsparcie Miracast, którą przyniesie majowa aktualizacja dla Xbox One. Także zdjęcia i filmy będzie można przesyłać przesyłać, a zawartość ekranów będzie dublowana.
 
Microsoft zdecydował się na pokazanie możliwości wsparcia Miracast na konsoli poprzez aktualizację aplikacji SmartGlass w wersji preview. Producent będzie również zaktualizować swoją aplikację w systemie Windows 10, Xbox Live TV oraz pojawi się pasek gier (tzw. Game bar). Ta ostatnia funkcja pozwoli użytkownikom na zrzuty ekranu oraz nagrywanie klipów w grach.

Cieszy nas,  że Microsoft tak się stara i jego konsola zyskuje nowe, ciekawe funkcje z każdym miesiącem. Jak zawsze ciężka praca popłaca.