Home / Peryferia / Myszki / Mad Catz: RAT 8 – myszka dla graczy z czułością 12 tys. DPI

Mad Catz: RAT 8 – myszka dla graczy z czułością 12 tys. DPI

rat-8-heroJak wiadomo, czasy grania na standardowych myszkach już dawno minęły. Sytuację tą chce potwierdzić RAT 8, najnowszy gryzoń od Mad Catz

Jednym z kluczowych cech wyróżniających nowego RAT-a 8 jest konfiguracja zarówno sprzętową, jak i poprzez oprogramowanie. Najważniejsze elementy urządzenia mogą być przestawiane tak, aby ręka i palce leżały wygodnie i nie męczyły się. Można więc przestawiać podpórki dla różnych typów chwytu myszki czy przesuwać w dwóch osiach podpórkę pod kciuk. Do tego dochodzą wymienialne podpórki dla dłoni i małego palca.

Wspomniana możliwość konfiguracji software’u możliwa jest dzięki zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania FLUX. Zmiany ustawień profili, edycji makr, konfiguracji podświetlenia czy czułości sensora, gracz może dokonać wg własnych preferencji w łatwy i szybki sposób. Wbudowana pamięć ma umożliwić zachowanie do 3 profili bez konieczności ponownego instalowania sterowników.

Gryzonia wyposażono w sensor optyczny PMW3360, który niewątpliwie jest uważany za jeden z najlepszych na rynku. Producent zapewnia, że takie rozwiązanie pozwala osiągać maksymalną prędkość myszy na poziomie 6,3 m/s. Jednocześnie urządzenie ma cechować szeroka kompatybilność z różnymi rodzajami powierzchni i oferować graczom typowo optyczny feeling.

Sprzęt dla graczy powinien być m. in. wytrzymały i posiadać konfigurowalne przyciski ułatwiające graczowi przeprowadzenie szybkich operacji w boju. Dlatego w konstrukcji RAT 8 wykorzystano przełączniki Omron, gwarantujące cykl życia przycisków na 50 milionów kliknięć.

Na wygodę obsługi myszki składa się szereg czynników, jak choćby waga urządzenia, która wynika bezpośrednio z jej konstrukcji. Rdzeniem myszki RAT 8 jest lekka, aluminiowa konstrukcja, która oferuje stabilność i chroni sensor. Do tego dochodzi możliwość konfiguracji wagi sprzętu tak, aby spełniał wszystkie wymagania gracza.

Jak na prawdziwy gamingowy produkt przystało, urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie RGB, bez którego obecnie nie może się obyć żadna myszka z górnej półki. Mysz Mad Catza oferuje paletę barw składającą się z 16,8 miliona kolorów. Na dodatek można je wykorzystać z takimi efektami jak: Rainbow, Breathe, Beat, Cycle i Solid. 

Cena myszy Mad Catz RAT 8 wynosi ok. 416 zł.

 

Specyfikacja:

  • Czujnik optyczny: Pixart PMW3360
  • Max rozdzielczość DPI: 12000
  • Regulowana szybkość raportowania: 125, 250, 500 lub 1000Hz
  • Prędkość śledzenia do: 6,3 m/ s
  • Przyspieszenie: 50g
  • FrameRate na poziomie 12000 fps
  • Przełączniki Omron
  • Programowalne przyciski: 11
  • Regulacja wagi myszy (3 x 6 g)
  • Waga: 145g bez kabla

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.