Home / Aktualności / MacBook Air otrzymuje układ M2 ale nie tylko WWDC 2022

MacBook Air otrzymuje układ M2 ale nie tylko WWDC 2022

Nowy MacBook Air, ultracienki laptop Apple wyposażono w układ Apple M2 posiadający 8-rdzeniowy procesor (cztery rdzenie wydajności i cztery rdzenie o wysokiej wydajności) oraz procesor graficzny z maksymalnie 10 rdzeniami. Układ M2 taj jak cały laptop jest pasywnie chłodzony, więc nie musimy się martwić hałasem wentylatora. Nowy laptop z logo jabłuszka jest również wyposażony w kamerę FaceTime HD 1080p, która zapewnia dwukrotnie wyższą rozdzielczość i wydajność przy słabym oświetleniu w porównaniu z poprzednią generacją. Jeśli chodzi o dźwięk – wydobywać się ma on z czterech głośników, które obsługują dźwięk przestrzenny dla filmów i muzyki z Dolby Atmos wraz z trzema mikrofonami znajdującymi się między klawiaturą a wyświetlaczem.

Całkowicie aluminiowa obudowa unibody zapożycza konstrukcję z płaską krawędzią z iPhone’a i iPada. System ma teraz jednolitą grubość zaledwie 11,3 mm i wagę  1.22 kg. Wersje kolorystyczne obejmują srebrny, gwiezdną szarość, midnight i starlight.

Miłą nowością jest powrót MagSafe co pozwala zwolnić dwa porty Thunderbolt systemu do innych zadań, a gniazdo audio 3,5 mm obsługujące słuchawki o wysokiej impedancji powinno wystarczyć do prywatnego korzystania z laptopa. Ważnym o ile nie najważniejszym elementem każdego urządzenia mobilnego w tym i laptopa jest żywotność baterii – w tym przypadku możemy liczyć do 18 godzin odtwarzania wideo, a dzięki szybkiemu ładowaniu i opcjonalnemu zasilaczowi USB-C o mocy 67 W można naładować do 50 procent w 30 minut.

 

Cena nowego MacBooka Air z M2 zaczyna się od 1199 dolarów i obejmuje ośmiordzeniowy procesor graficzny, 8 GB RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. W najwyższej konfiguracji z 10-rdzeniowym procesorem graficznym, 24 GB pamięci, dyskiem SSD o pojemności 2 TB i zasilaczem USB-C o mocy 67 W będzie nas kosztował prawie 2.5 tys. dolarów.

Nowych MacBook Air nie można jeszcze zamawiać w przedsprzedaży, ale możemy skonfigurować swojego laptopa i zapisać specyfikację do zakupu, gdy Air pojawi się na rynku w lipcu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.