Home / Konsole / Lutowa aktualizacja dla Xbox One i Windows 10

Lutowa aktualizacja dla Xbox One i Windows 10

lutowa aktualizacja xbox one

Lutowa aktualizacja dla Xbox One i Windows 10 właśnie ląduje na komputerach PC, a jutro pojawi się na najnowszej konsoli Microsoftu. Nie pojawią się w niej drastyczne zmiany, aczkolwiek kilka z nich powinno ułatwić korzystanie z konsoli, lub w przypadku PC z aplikacji.

Jedną z ciekawych zmian, jakie wprowadzane są właśnie w tym miesiącu jest możliwość zobaczenia kto jest w grupie naszych znajomych (tzn. z kim nasi znajomi obecnie grają) i do nich ewentualnie dołączyć.

Także ułatwieniu uległo zdobycie informacji o naszych osiągnięciach, możliwość dowolnego ułożenia pinów na głównym ekranie czy ukrycie gier gotowych do instalacji. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna chociażby z uwagi na to, że po odinstalowaniu danej gry nadal była ona widoczna jako gotowa do instalacji. To samo tyczy się wersji beta, typu trial i aplikacji.

Pomocna w odnajdywaniu się po dłuższej nieobecności na konsoli okaże się aktualizacja nowych powiadomień aktywności naszych znajomych. Teraz stosowne pojawienie poinformuje nas o istotnych aktualizacjach, przez co nie przegapimy niczego ważnego.

Dla jednych ułatwieniem (Microsoft), dla drugich sposobem na podbicie sprzedaży gier (użytkownicy) będzie bez wątpienia skrót użyj kodu, który pozwoli na szybsze wpisanie go zamiast dogłębnego nawigowania to tej funkcji. Z przyjemnością sami witamy te ułatwienie.

Niekoniecznie kluczowa będzie z pewnością ułatwienie sugestii znajomych, a przy najmniej dla niektórych użytkowników, lub tych preferujących granie solo. Inne jest już wprowadzenie możliwości uruchamiania  aplikacji za pomocą skrótów w Microsoft ChatPad. Tak więc X1 i X2 będzie można ustawić do uruchomienia gier lub aplikacji.

Powyższe zmiany i nowe funkcje jakie lutowa aktualizacja dla Xbox One wprowadzi, dopełniona zostaje przez te dostępne zarówno dla konsoli jak i aplikacji Xbox App w Windows 10. Mowa tu o sklepie Avatarów, aktualnościach ze świata Xbox, aplikacji dla dostosowywania kontrolerów (szczególnie Xbox One Elite controller), popularne rzeczach czy szczegółowych informacjach dotyczących sugerowanych znajomych.