Home / Telefonia mobilna / Lumia 940 – dumny następca flagowego modelu 930

Lumia 940 – dumny następca flagowego modelu 930

Lumia 940

Nieco zakurzona i zapomniana Lumia 930 według najświeższych informacji doczekać się ma już niebawem następcy w postaci modelu Lumia 940.

Microsoft pracuje nad odświeżeniem swojego flagowego smartfonu, którego efekt możemy zauważyć już 29 kwietnia podczas BUILD conference.

Jak się dowiadujemy Microsoft Lumia 940 posiadać ma ośmiordzeniowy procesor (octa-core), 5,2 calowy ekran oraz 2 GB pamięci. Kwestią jest oczywiście rozdzielczość ekranu, która przy jego wielkości mogła by sugerować rozdzielczość 2K, czy jednak tak się stanie?

Pod względem aparatów 940-tki posiadać ma 24 lub 25 MP sensor z tyłu oraz 5 / 8MP kamerkę z tyłu. Kamera główna ma mieć możliwość nagrywania filmów z rozdzielczością 4K przy 60 klatkach na sekundę, co jest bardzo prawdopodobne mając na uwagę wysoką rozdzielczość i jakość sensora.

Jeśli zaś chodzi o inne nowinki, Lumia 940 ma umożliwiać skanowanie oczu (autoryzacja użytkownika) oraz interakcję 3D z użytkownikiem. Całość ma pracować z systemem Windows 10.

Mamy nadzieję, że ten smartfon Microsoftu zostanie zaprezentowany już wkrótce, lub chociaż gigant uchyli nieco rąbka tajemnicy jako, że flagowe urządzenia powinny być odświeżane jak najczęściej, nie sądzicie?

A czy wy również wypatrujecie tego modelu z niecierpliwością?