Home / Aktualności / Logitech zaprezentował najnowsze przełączki GX Blue dostępne w klawiaturach G512 i G513

Logitech zaprezentował najnowsze przełączki GX Blue dostępne w klawiaturach G512 i G513

G512 to najnowsza mechaniczna klawiatura z rodziny Logitech G, która została wyposażona w przełączniki GX Blue. Bazująca na uznanej serii G413 i G513 konstrukcja oferowana będzie z trzema rodzajami przełączników – dotykowymi (tactile), liniowymi (linear) oraz wspomnianymi GX Blue, które są najnowszym dziełem tej firmy.

Podczas gdy pierwszy rodzaj switchy zapewni bezpośrednią reakcję na wciśnięcie klawiszy, tak liniowe przełączniki będą w stanie dostarczyć bardziej jednolitych doznań. Z kolei nowe GX Blue to ukłon w kierunku osób ceniących szybki czas reakcji oraz słyszalny „klik”. 

Obecne klawiatury, a szczególnie gamingowe, nie były by sobą gdyby nie podświetlenie. Logitech G512 oferuje podświetlenie RGB lighting z wykorzystaniem 16,8 miliona kolorów (technologia LIGHTSYNC), i czterech osobnych stref. Całość można łatwo kontrolować używając oprogramowania Logitech Gaming Software (LGS).

Jeśli chodzi o budowę i materiały, z których wykonano G512, to mamy tu do czynienia z anodyzowane, szczotkowane aluminium 5052 oraz wzmocnioną konstrukcję, gotową znieść dosłownie wszystko. Wykorzystując premierę G512, Logitech testuje także nowe oprogramowanie nazwane G Hub. Ma one zastąpić klasyczne oprogramowanie gamingowe tego typu, ale z wykorzystaniem łatwego w obsłudze interfejsu i wzbogaconych możliwości.

Logitech G512 wykorzystująca przełączniki Tactile, Linear czy też GX Blue, ma kosztować równowartość 99 dolarów i być dostępna jeszcze w tym miesiącu, zaś model G513 będzie nas kosztował niecałe 150 dolarów i na sklepowych półkach pojawi się już w lipcu.

Specyfikacja klawiatury

  • Wysokość: 132 mm
  • Długość: 455 mm
  • Głębokość: 34 mm
  • Waga: (bez kabla): 1020 g
  • Kabel: 1.8 m

Specyfikacja przełączników ROMER-G TACTILE / LINEAR:

  • Wytrzymałość: 70 milion wciśnięć
  • Aktywny dystans podróżowania klawisza: 1.5 mm
  • Całkowity dystans podróżowania klawisza: 3.2 mm
  • Siła nacisku klawisza: 45 g

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.