Home / Peryferia / Klawiatury / Logitech K750 – niech moc będzie z Tobą

Logitech K750 – niech moc będzie z Tobą

Logitech k750Ogniwa słoneczne próbują cały czas się przebić ponad kable oraz tradycyjne baterie. Wygoda bezprzewodowego korzystania z klawiatury w dodatku bez konieczności ładowania i posiadania dodatkowych ogniw kusi zakupem klawiatury Logitech K750.

W kolorowym pudełku znajduje się klawiatura, odbiornik bezprzewodowy do komunikowania się z klawiaturą (łącznie obsługujący do pięciu urządzeń) wraz z “wydłużką” gdy odbiornik jest za krótki (np. niektóre modele laptopów ), ściereczka do czyszczenia oraz instrukcja.

Producent przyzwyczaił nas do wysokiej jakości materiałów oraz przyjemnego dla oka wyglądu. Nie inaczej jest z opisywaną tu klawiaturą. Jej cienka konstrukcja, płytkie umieszczone aż po krawędzie klawisze do złudzenia przypominają te używane w produktach firmy Apple. Nie będziemy się jednak tu czepiać która wygląda lepiej. Klawisze są bardzo ciche co umożliwia pracę w nocy (tak aby nie obudzić domowników). Klawiatura jest niezwykle lekka, wydawać by się mogło że nic nie waży. Dla niektórych może przypominać zabawkę.

W górnej części klawiatury mamy dwa paski ogniw słonecznych rozdzielonych logo producenta. Wspomniane ogniwa mają zapewnić 3 miesiące pracy klawiatury od pełnego ładowania wg. producenta nawet pracując w ciemnościach (nie skusimy się jednak na takie rozwiązanie). Klawiatura ładuje się samoczynnie gdy ma źródło światła.  Klawiatura wykorzystuje odbiornik nano ze złączem usb, które może obsłużyć do pięciu urządzeń jednocześnie. Tak więc oprócz klawiatury możemy swobodnie podłączyć myszki, słuchawki i inne akcesoria. Należy wspomnieć, że klawiatura ta pracuje w paśmie 2.4GHZ co w niektórych bardzo zatłoczonych obszarach może sprawiać problemy z powodu nakładania się sygnału.

Logitech-Solar-K750-app

Ciekawym gadżetem zastosowanym przez Logitecha jest aplikacja dołączana do klawiatury. Jest ona w stanie pokazać ile energii uzyskujemy w danej chwili łącznie z tym ile energii dostarcza nasza lampka na stole. Mniej ciekawym natomiast jest brak diody sygnalizującej czy to włączony klawisz caps  lock czy num lock. Jedynie co otrzymujemy to dioda sygnalizująca ładowanie lub jego brak oraz włącznik / wyłącznik klawiatury.

Jedynym z minusów klawiatury jest jej cena oraz niedziałające sterowniki z systemem OSX Mountain Lion. Rozumiemy innowacyjne podejście do oszczędzania energii ale co z oszczędzaniem naszych pieniędzy. Wierzymy jednak, że klawiatura będzie dostępna w niższej cenie a wtedy na pewno więcej osób po nią sięgnie. Cenę możemy tłumaczyć niesamowitym wyglądem i komfortem jej używania.

Galeria:

Ogniwa słoneczne próbują cały czas się przebić ponad kable oraz tradycyjne baterie. Wygoda bezprzewodowego korzystania z klawiatury w dodatku bez konieczności ładowania i posiadania dodatkowych ogniw kusi zakupem klawiatury Logitech K750. W kolorowym pudełku znajduje się klawiatura, odbiornik bezprzewodowy do komunikowania się z klawiaturą (łącznie obsługujący do pięciu urządzeń) wraz z “wydłużką” gdy odbiornik jest …

Ocena końcowa

Wygląd
Działanie
Ergonomia
Dodatki
Cena

Wyjątkowa

Podsumowanie : Wyjątkowa klawiatura z innowacyjnymi rozwiązaniami. Cenę możemy ostatecznie przeboleć chociażby z powodu wyglądu oraz udanej aplikacji dołączanej do klawiatury. Minusem są problemy ze sterownikami pod system OSX Mountain Lion oraz brak sygnalizacji chociażby klawisza caps lock.

Twoja ocena: 4.7 ( 1 votes)
88