Home / Peryferia / Logitech K380 i M535 – klawiatura i myszka Bluetooth naprawdę warta uwagi

Logitech K380 i M535 – klawiatura i myszka Bluetooth naprawdę warta uwagi

logitech-k380

Logitech K380 i M535 czyli najnowsze kombo w postaci myszki i klawiatury Bluetooth, to gdyby nie logo, można by pomyśleć, że zostały stworzone przez firmę Apple. Nie jest to bynajmniej nic złego, a wręcz przeciwnie, gdyż prostota, atrakcyjność i funkcjonalność musiały tu być kluczowymi elementami przy projektowaniu.

Chociaż szara lub niebieska klawiatura Logitech K380 będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu, to do Europy trafi dopiero miesiąc później. Po części to nie zrozumiałe, ale czego nie robi się dla sztuki.

Najnowszy produkt znanego producenta peryferiów pozwala na podłączenie do maksymalnie trzech urządzeń, dzięki czemu nie tylko będziemy mogli korzystać z nich na tablecie czy smartfonie, lecz również np. na innych urządzeniach wyposażonych w moduł Bluetooth. Przełączanie pomiędzy nimi jest również dziecinnie proste.

Jak się dowiadujemy Logitech K380 inteligentnie będzie dopasowywał możliwe funkcje i skróty bazując na wykorzystującym je urządzeniu. Klawiatura działa na dwóch bateriach AAA, zaś myszka na pojedynczej AA.

Myszka Logitech M535, czyli kompan wspomnianej wcześniej klawiatury (który może również działać solo) posiada programowalny przycisk nawigacyjny, którym można przełączać aplikacje, korzystając z przeciągnięcia trzech palców uruchamiając tym samym Task View w systemach OSX i Windows 10. Co więcej, gryzoń ma pracować bez zająknięcia praktycznie na każdej powierzchni, bez względu czy jest to metal, biurko czy szkło, a to za sprawą laserowego sensora.

Podczas gdy nie wiemy jak długo można pracować na baterii korzystając z klawiatury, tak mysz ma się poddać dopiero po upływie pełnego miesiąca, co jest dosyć dobrym wynikiem. Nie wiemy czy aż tak dobrym aby zapłacić 40 dolarów, ale wydaje nam się, że większość z was bez zająknięcia wyłoży na stół takie właśnie pieniądze. Jeśli spodobała wam się również klawiatura, to sumę tą należy podwoić.