Home / Peryferia / Kierownice / Logitech G920 Driving Force – pierwsza kierownica z Force Feedback dla Xbox One, PS4 i PC

Logitech G920 Driving Force – pierwsza kierownica z Force Feedback dla Xbox One, PS4 i PC

Logitech G920 Driving ForceLogitech G920 Driving Force to jedna z pierwszych kierownic do gry oferująca funkcje Force Feedback, która zostanie oddana do użytku posiadaczy konsol Xbox One, PS4 i PC już tej jesieni.

Stworzona z myślą o precyzyjności i wytrzymałości, kierownica ta została wyposażona w dwa mocne silniczki z zabezpieczeniem przeciw-luzowym, ręcznie zszywaną skórą oraz metalowymi nakładkami na pedałach przyspieszenia, hamulca oraz sprzęgła. Także na uwagę i pochwałe zasługują metalowe łożyska zastosowane w przeładni i aluminiowe wstawki na kierownicy. Producent postarał się co więcej o odpowiednio solidne mocowanie do stołu, dzięki czemu każdy wyścig obędzie się bez przykrych niespodzianek.

Kierownica Logitech G920 Driving Force jest ponadto kompatybilna z sześciobiegową skrzynią biegów Driving Force Shifter, w której bieg wsteczny wbijany jest poprzez wciśnięcie gałki zmiany beigów.

Podczas gdy kierownice tego typu są dostępne dla komputerów PC, tak w przypadku Xbox One jest to pierwsza tego typu konstrukcja, która z pewnością sprawdzi się doskonale przy grze w nadchodzącą grę Forza 6.

Jak zaznaczają inżynierowie firmy Logitech, kierownica G920 Driving Force symuluje w bardzo realistyczny sposób dystrybujcę masy, warunki na drodze, stan ogumienia, pod czy nad sterowność auta oraz np. utratę przyczepności czy inne podobne sytuacje.

Z kolei wspomniane wcześniej zabezpieczenie anty-luzowe powoduje niezwykłą precyzję oraz ciche działanie całej konstrukcji, co jest również zauważalne w przypadku dopracowania pedałów.

Logitech G920 Driving Force to również odpowiednie sterowanie opcjami w grach, a to np. za sprawą D-padu, przycisków A, B, X, Y które umieszczone sa w najlepiej do tego celu miejscach.

Jakość i przyjemność z używania tej kierownicy jednak kosztuje. Ile? Radości podobno nie można zmierzyć, lecz Logitech wycenił ją na 400 dolarów, a osobną skrzynię beigów na 60. Nie sposób nie zauważyć, że całośc kosztuje więcej niż sama konsola. Tak więc zapewne wielu z was zastanowi się dwa razy przed wydaniem pieniędzy.

Logitech G920 Driving Force PS4