Home / Aktualności / Logitech ConferenceCam CC3000e. Firmowe konferencje do 10 osób w 1080p

Logitech ConferenceCam CC3000e. Firmowe konferencje do 10 osób w 1080p

Znany producent wielu akcesoriów komputerowych Logitech zaprezentował właśnie Logitech ConferenceCam CC3000e, czyli profesjonalną kamerkę internetową do wideokonferencji. Podczas gdy systemy wideokonferencji mogą kosztować nawet 30 tys. złotych propozycja Logitecha jest znacząco tańsza bo.. 4 tyś.

Logitech ConferenceCam CC3000e

Logitech ConferenceCam CC3000e 01

Te profesjonalne oraz niewymagające rozbicia banku rozwiązanie do konferencji wideo doskonale sprawdza się w przypadku małych lub średnich sal konferencyjnych. Logitech ConferenceCam CC3000e jest w stanie sprawnie działać z 6 – 0 osobami podczas takich firmowych spotkań. Kamera wspiera oczywiście 1080p, wyjątkowej jakości dźwięk a także połączenie z laptopem lub innym urządzeniem umożliwiającym pracownikowi wyjątkowo czystą i o wyjątkowej jakości komunikację z pozostałymi członkami zespołu lub szefem.

Z wszystkimi wspomnianymi korzyściami jakie Logitech ConferenceCam CC3000e oferuje pracownicy szerokiej gamy wielkości firm mogą z nich korzystać. Złożoność rozwiązań do wideokonferencji pociągnął za sobą wzrost kosztów, powodując przejście wielu firm na rozwiązania głosowe i rezygnację z możliwości rozmowy twarzą w twarz. Logitech z opisywaną tu kamerą chce zmienić tą sytuację oddając w ręce korporacji zarówno sprzęt jak i dedykowane do tego oprogramowanie dostępne dla kieszeni przedsiębiorców.

Andrew W. Davis, partner i założyciel w firmie  Wainhouse Research, zauważa zmianę w rodzaju współpracowania ze sobą firm. Według niego duża część użytkowników kieruje się w stronę osobistych rozwiązań bazujących na oprogramowaniu i ogólnie dostępnych urządzaniach. Działy IT tych firm tworzą swoje własne rozwiązania, często będące zlepkiem dostępnego sprzętu i oprogramowania.Najnowsze rozwiązania Logitecha łączy w sobie komfort użytkowania oprogramowania znanego od lat za przystępną cenę.

Atuty kamery Logitech ConferenceCam CC3000e

Logitech ConferenceCam CC3000e 04Kamera Logitech ConferenceCam CC3000e posiada 90 stpniowy kąt widzenia z 10 krotnym zoomem, soczewkami Carl-Zeiss oraz możliwością obrotu w zakresie 260 stopni za pomocą pilota zdalnego sterowania.

To z pewnością duży atut przy pokazywaniu detali prezentacji czy zbliżeń na tablicę z cennymi informacjami.

Co więcej Logitech dołączył kancelację zakłóceń i echa, wielokierunkowy mikrofon z dźwiękiem stereo (lub mono) doskonale sprawdzający się do 6 metrów.


Opisywany produkt Logitecha posiada funkcję plug-and-play a więc jest w stanie współpracować z jakimkolowiek oprogramowaniem a do tego posiada zabezpieczenie przez kradzieżą w postaci Kensington Lock.

To jednak nie koniec wyjątkowych cech kamery Logitech ConferenceCam CC3000e. Jest bowiem ona w stanie działać z każdym urządzeniem PC, Mac lub smartfonem dzięki portowi USB, Bloototh lub NFC. Jest te zoptymalizowana z Microsoft Lync, Cisco Jabber,  WebEx oraz klientami wideo takimi jak Skype. Pozatym niezaprzeczalnymi atutami będą również opcja głośnomówiąca (wbudowany głośnik), możliwość ściennego zamontowania oraz możliwość operowania przy pomocy pilota zdalnego sterowania.

Jak podaje producent ten zestaw do wideokonferencji jest już dostępny w sprzedaży w cenie 1000 dolarów.