Home / Aktualności / Filmy / Listopad w kinie – przegląd filmów

Listopad w kinie – przegląd filmów

Listopadowa pogoda, tak jak chyba wszystkie zimowe miesiące nie napawa chęcią na spędzanie wolnego czasu na zewnątrz, w związku z czym może warto spędzić listopad w kinie, oglądając proponowane przez nas filmy.

W tym miesiącu znalazły ciekawe propozycje dla dorosłej widowni, w postaci Spectre, będącej kolejną odsłoną Jamesa Bonda, oraz Dobry Dinozaur, który zadowoli z pewnością młodszą widownię.

 

6.11.15

 

Spectre

Nie ma wielu filmów, które mogą w tym roku zagrozić finansowemu sukcesowi „Jurassic World”. Na liście kandydatów do rekordu zostały tylko dwa filmy. Grudniowe „Gwiezdne Wojny” i… właśnie „Specter”. W swoich najnowszych przygodach James Bond powraca, by stawić czoła swemu największemu wrogowi, demonicznemu Christophowi Waltzowi, który już dwukrotnie zabłysnął w filmach Quentina Tarantino.

„Specter” jest najprawdopodobniej ostatnią okazją, by w roli agenta 007 zobaczyć Daniela Craiga, który wcielił się w tę postać już cztery razy.

 

 

13.11.15

 

Steve Jobs

Obowiązkowy film dla fanów nowoczesnych technologii. I designu. I ciekawych ludzi. I trudnych charakterów. Zasadniczo – obowiązkowy film dla wielbicieli praktycznie dowolnych tematów. Biorąc pod uwagę, że w tytułową rolę wciela się niezastąpiony Michael Fassbender, jest to przy okazji najprawdopodobniej bardzo solidne kino.

 

20.11.15

 

Igrzyska śmierci: Kosogłos: Część 2

Ostatnia część serii, która wyniosła na piedestał powieści o dystopiach, w których większość głównych ról jest obsadzona przez młodocianych bohaterach. Katniss Everdeen, czyli Dziewczyna w Płonieach, powraca po raz ostatni, by strzelać z łuku do śmigłowców, mordować nieletnich równolatków i nieść wolność wszystkim uciśnionym. Jeśli tempo akcji nie zostało podkręcone od czasów poprzedniej premiery, wszyscy pośniemy w kinach.

 

27.11.15

 

Makbet

>

Jeden miesiąc, dwa filmy z Michaelem Fassbenderem. Tym razem android z „Prometeusza” wciela się w rolę legendarnego Makbeta. Choć zadanie jest ambitne, szpiedzy donoszą, iż niestety samej produkcji brakuje werwy. Jeśli nie możecie sobie odmówić oglądania wszystkich dostępnych interpretacji Shakespeare’a, pewnie spotkamy się w kinie. W przeciwnym razie – ponoć można odpuścić.

 

Most szpiegów

Tom Hanks w filmie Stevena Spielberga – czy coś może pójść nie tak? Miejmy nadzieję, że nie, choć jeśli mam być szczery… Trailer mnie nie porwał. Tom Hank staje przed zadaniem wyciągnięcia amerykańskiego pilota, który utknął na terenie ZSRR. Choć sam temat wydaje się być ciekawy, zwiastun wydawał się być przesycony nastrojem powiewających, gwieździstych flag. Pozostaje mieć nadzieję, iż Spielbergowie nie zabrakło wyczucia i dobrego smaku.

 

Dobry dinozaur

„Dobry dinozaur” – nie mylić z „Dobrym Niemcem”. Walt Disney postanawia odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby T-Rexów nie trafiła płonąca kula z kosmosu. Jako że za temat wziął się jeden z królów animacji, spodziewajcie się świetnej zabawy zarówno dla starych, jak i młodych. Najprawdopodobniej popłynie też rzeka łez. Pozostaje jedno pytanie – czy będziemy śpiewać? 

 

Tak więc widzicie, że pomimo wszystko znaleźliśmy dla was kilka szczególnie interesujących premier kinowych, na których kilka możecie się nawet wybrać z rodziną. Grudzień zapowiada się równie interesująco, więc radzimy nie przegapić naszego kolejnego zestawienia już za miesiąc. Do zobaczenia!