Home / Aktualności / LG zapowiedziało swój pierwszy 8 rdzeniowy procesor Nuclun

LG zapowiedziało swój pierwszy 8 rdzeniowy procesor Nuclun

LG G3 Screen z procesorem Nuclun
Nuclun czyli pierwszy właściwie własny procesor LG został właśnie zaprezentowany. Procesor z ośmioma rzeniami ma znaleźć zastosowanie jak ju pewnie zgadneliście, w przemyśle mobilnym a konkretnie w smartfonach.

Pojawiający się również we wcześniejszych informacjach pod nazwą Odin, procesor LG składa się z czterech rdzeni  Cortex A15 taktowanych zegarem 1,5 GHz, oraz czterech Cortex A7pracujących z zegarem 1,2 GHz.

Podczas gdy pierwsze cztery wspomagają wydajnoć procesora, to drugie jego energooszczędność. Wykorzystujący w zasadzie technologię ARM nazwaną big.LITTLE, procesor Nuclun znajdzie według zapewnień swoją premierę w smartfonie LG G3 Screen (ang. ekran) debiutujący na rynku koreańskim. Czy pojawi się w europie, tego nie wiadomo.

Wiadomo jednak jaką owy smartfon będzie miał speyfikację, która uwzględnia 5,9 calowy ekran, 2 GB pamięci RAM, 32 GB na pliki użytkownika (oczywiście rozszerzalne za pomocą micro SD), 13 MP kamerę z optuczną stabilizacją obrazu oraz 12,1 MP z przodu dla miłośników własnych fotek. Bateria również będzie pokaźna bo o pojemności 3000 mAh.

Podejrzewa się jednak iż Nuclun zadebiutuje również w kolejnej odsłonie flagowego smartfonu LG a mianowicie LG G4.

Wracając do samego ośmiordzeniowca LG, to jak podaje producent ma on mu zapewnić stabilność i oszczędność pod względem kosztów wytwarzania, a użytkownikom wsparcie dla LTE oaznaczające prędkość pobierania na poziomie 225Mb/s (LTE cat. 6).

Miejmy nadzieję, że odbije się to także na cenie przyszłych urządzeń tej firmy.